Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Zestawy Zadań z Języka Polskiego. Sprawdziany Szóstoklasisty z Tutorem. Nowa Formuła 2015

W magazynie
SKU
9788389563668
SKU 9788389563668
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona i Lech Cieślakowie
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 136
Format 210 x 290
Nasza cena 12,79 zł Normalna cena 16,00 zł
Od 2015 roku na koniec klasy szóstej szkoły podstawowej uczniowie piszą sprawdzian według zmienionej formuły.

W części dotyczącej języka polskiego znajdują się zadania sprawdzające następujące umiejętności: odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji, analiza i interpretacja tekstów kultury oraz tworzenie wypowiedzi.

Wśród zadań na sprawdzianie po raz pierwszy pojawią się zadania zamknięte nowego typu: prawda-fałsz i na dobieranie, a wśród zadań otwartych - zadania z luką.

Proponujemy skorzystanie z Zestawów zadań z języka polskiego, które pomogą uczniowi dobrze przygotować się do uaktualnionej formuły sprawdzianu. Rozwiązując zestawy, przećwiczy wszystkie typy zadań i jednocześnie powtórzy materiał z języka polskiego. Treść zadań została bowiem dobrana w taki sposób, aby uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu podstawy programowej. Ponadto do opracowania dodane zostały najważniejsze zasady ortograficzne i interpunkcyjne oraz przykłady ich zastosowania, a także wskazówki dotyczące poprawności językowej.

Warto zwrócić także uwagę na zamieszczoną w publikacji "Instrukcję dla ucznia", która pozwoli krok po kroku poznać specyfikę zadań nowego typu i sposób zaznaczania wybranych odpowiedzi. Dodatkowym atutem opracowania są zawarte w nim kryteria oceniania oraz przykłady poprawnych odpowiedzi do zadań otwartych. Warto też zaznaczyć, że uczeń mający problemy w redagowaniu wypracowań będzie mógł swoją pracę porównać z podanym przykładem wymaganej formy wypowiedzi.

Niewątpliwą zaletą publikacji są dodane do każdego zestawu karty odpowiedzi, dzięki czemu uczeń przećwiczy przenoszenie odpowiedzi na kartę.
Więcej informacji
SKU 9788389563668
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona i Lech Cieślakowie
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 136
Format 210 x 290
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zestawy Zadań z Języka Polskiego. Sprawdziany Szóstoklasisty z Tutorem. Nowa Formuła 2015
Twoja ocena