Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Xymena

W magazynie
SKU
9788378235460
SKU 9788378235460
Autor Xymena Zaniewska
Data Wydania 2015
Oprawa Twarda
Ilość stron 260
Format 210 x 290
69,90 zł
Był już najwyższy czas, aby Xymena Zaniewska - twórczyni polskiej scenografii telewizyjnej, architekt i projektantka mody - to i owo powspominała. Tylko najbliżsi wiedzieli, że pisanie książki "Xymena" zaczęła w 1994 roku. Arcyciekawe, choć nieco rozproszone notatki udało się zebrać w opowieść o pracy i życiu oraz uzupełnić bogatym i niebanalnym materiałem ikonograficznym. Wiele spośród zamieszczonych w tej książce projektów, zdjęć i rysunków publikowanych jest po raz pierwszy.

"Xymena" opowiada o początkach telewizyjnej scenografii, przywołuje nieznane anegdoty z planów głośnych teatrów telewizji, opisuje prace nad kilkudziesięcioma spektaklami teatralnymi, wspomina ludzi, z którymi pracowała najczęściej - z Adamem Hanuszkiewiczem na czele. Zabiera Czytelników do Włoch i ukochanej Hiszpanii, a także na nadnarwiańską wieś, gdzie odpoczywała w otoczeniu skrzydlatych przyjaciół. Ta "prywatna" część opowieści Xymeny Zaniewskiej jest najbardziej zaskakująca i wzruszająca. Autorka jest do bólu szczera. Bez ogródek pisze o własnych błędach i zaniechaniach, ale i o radościach. O istnieniu takiej Xymeny Zaniewskiej naprawdę wiedzieć mogli tylko najserdeczniejsi przyjaciele i rodzina.

"Xymena" to książka ważna także dlatego, że bodaj po raz pierwszy o pracy w telewizji i teatrze napisano z punktu widzenia scenografa. Autorka nie szczędzi nam szczegółów technicznych, jak choćby o przydatności papieru ściernego w budowie scenografii telewizyjnej, zastosowaniu tektury czy teatralnej hodowli świeżej trawy.
Więcej informacji
SKU 9788378235460
Autor Xymena Zaniewska
Data Wydania 2015
Oprawa Twarda
Ilość stron 260
Format 210 x 290
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Xymena
Twoja ocena