Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Wot i my po nowomu 2. Język rosyjski. Liceum i technikum. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788326232091
SKU 9788326232091
Wydawnictwo Wydawnictwo Szkolne PWN
Autor Małgorzata Wiatr-Kmieciak, Sławomira Wujec
Data Wydania 2020
Nr dop. MEN 978/2/2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Format 210 x 297
Nasza cena 53,10 zł Normalna cena 59,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Вот и мы! по-новому to nowa odsłona wiodącego kursu nauki języka rosyjskiego najczęściej wybieranego przez rusycystów. Nowe wydanie kursu uwzględnia doświadczenia i sugestie nauczycieli, którzy pracują z kursem od wielu lat.Kurs został przygotowany z myślą o uczniach realizujących zarówno podstawę programową III.2.0 (uczniowie początkujący), jak i III.2 (uczniowie kontynuujący naukę języka rosyjskiego jako drugiego języka w szkole średniej – po klasach 7 i 8 szkoły podstawowej).Cały kurs Вот и мы! по-новому zapewnia optymalne dostosowanie do obu wariantów podstawy programowej, dzięki specjalnym sekcjom o podniesionym stopniu trudności dla uczniów kontynuujących naukę języka rosyjskiego po szkole podstawowej.Podręcznik Вот и мы по-новому 2 składa się z gry powtórzeniowej, 25 lekcji podzielonych na pięć rozdziałów o stałej budowie, lekcji o tematyce realioznawczej, transkrypcji nagrań oraz alfabetycznego słownika rosyjsko-polskiego. Każdy rozdział zawiera:

- stronę rozdziałową z celami oraz strategiami uczenia się,

- pięć lekcji (Урок) kształtujących wszystkie sprawności językowe,

- sekcję gramatyczną (Вот грамматика) z komentarzami i ćwiczeniami,

- sekcję powtórzeniową (Вот повторение) uwzględniającą podział na ćwiczenia gramatyczno-leksykalne oraz sprawności komunikacyjne,

- projekt edukacyjny (Проект) aktywizujący uczniów,

- sekcję leksykalną (Вот разговорник) zawierającą wzorce wypowiedzi danego rozdziału.

Największe atuty podręcznika

Przygotowuje uczniów do komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego dzięki autentycznym tekstom i w kontekście ciekawym dla młodzieży, np. komunikacja smsowa, forum internetowe, e-mail, chat.
Już w pierwszym tomie uczniowie ćwiczą zastosowanie języka w codziennym życiu, np. załatwianie formalności związanych z wyjazdem do Rosji lub zamawianie taxi w języku rosyjskim.
Podręcznik wprowadza gramatykę w przystępny sposób i zawiera dodatkowe objaśnienia zagadnień gramatycznych sprawiających trudności polskim uczniom.
Вот и мы по-новому kładzie duży nacisk na rozwój sprawności mówienia. Liczne dialogi i scenki sytuacyjne pomagają uczniom utrwalić nowe słownictwo w atrakcyjny i naturalny sposób.
Przybliża uczniom obyczaje i kulturę Rosji i umożliwia rozwój kompetencji interkulturowej.
Więcej informacji
SKU 9788326232091
Wydawnictwo Wydawnictwo Szkolne PWN
Autor Małgorzata Wiatr-Kmieciak, Sławomira Wujec
Data Wydania 2020
Nr dop. MEN 978/2/2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Format 210 x 297