Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Wierszyki Drogowskazy do Utrwalania Wymowy i Pisowni Głosek t, d, n, ń, j, l, r

W magazynie
SKU
9788378508229
SKU 9788378508229
Wydawnictwo Impuls
Autor Monika Lubina
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 58
Format 160 x 235
Nasza cena 8,49 zł Normalna cena 10,00 zł
Wierszyki drogowskazy stanowią drugą część cyklu wierszyków do utrwalania wymowy i zapisu głosek. Poświęcone są utrwaleniu prawidłowej artykulacji i zapisu głosek: [t], [d], [n], [ń], [j], [l] oraz przygotowaniu dziecka do prawidłowej wymowy głoski [r]. Choć na rynku jest wiele publikacji dotyczących głoski [r], książeczka przedstawia zagadnienie w szerszej perspektywie.

Droga do „królowej głosek” (nazwijmy ją Reginą) jest długa i żmudna. Zamiast ryzykować pójście na skróty i pobłądzenie, lepiej wybrać sprawdzony szlak, w którym pomogą inne głoski. Uniknie się wtedy poczucia zniechęcenia wynikającego z nieudanych prób i sprawi, że dziecko będzie odczuwać satysfakcję ze zbliżania się do celu. W utrwalaniu głoski [r] pomoże dziecku ponad 30 wierszyków uporządkowanych zgodnie z zasadami prowadzenia terapii logopedycznej tej głoski.

Wierszyki wyróżnia czystość fonetyczna, tzn. takie opracowanie materiału, by wymowa wierszy przychodziła naturalnie, bez zmagania się z kilkoma trudnościami naraz. Pomocą dla dziecka są też „obrazkowe głoski” zamieszczone na końcu książki, zilustrowane wcześniej wierszami i załączonymi do nich obrazkami, które odnoszą się do dźwięków z otoczenia. Przy poznawaniu oznaczeń literowych głosek współcześnie zaleca się zapoznanie dziecka ze wszystkimi literami, co znacznie ułatwi naukę czytania.
Więcej informacji
SKU 9788378508229
Wydawnictwo Impuls
Autor Monika Lubina
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 58
Format 160 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wierszyki Drogowskazy do Utrwalania Wymowy i Pisowni Głosek t, d, n, ń, j, l, r
Twoja ocena