Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Wielkie miłości, romanse, zazdrości Największe skandale w historii Polski

W magazynie
SKU
9788381693028
SKU 9788381693028
Wydawnictwo Prószyński Media
Autor Andrzej Zieliński
Data Wydania 2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 142 x 202
38,00 zł
Czy wiesz, jak kochliwy był Tadeusz Kościuszko i jak nieszczęśliwie lokował swoje uczucia? Do czego posuwała się żona i muza Jana Matejki, by zmusić go do ulegania jej zadziwiającym zachciankom? Dlaczego w krakowskim klasztorze karmelitanek więziono nieszczęsną Barbarę Ubryk - rzecz, która mogłaby uchodzić za zwyczajną może w średniowieczu, lecz przecież nie w drugiej połowie XIX wieku!

Upiorne problemy małżeńskie Henryka Sienkiewicza, głośny, paryski skandal z Marią Skłodowską - Curie w roli głównej i dziwna, a przecież urocza miłość Stanisława Wyspiańskiego do kobiety, którą jego przyjaciele nazywali straszną babą - wszystko to można znaleźć w najnowszej książce Andrzeja Zielińskiego.

Szalone uczucia, nikczemne zdrady, skandale i prawdziwa miłość, tak dziwna, że budząca niedowierzanie, które towarzyszyły nam od zawsze, bywają szczególnie interesujące w przypadku ludzi nietuzinkowych. I takimi właśnie osobami zajął się autor w swojej najnowszej książce.

Andrzej Zieliński - dziennikarz i historyk, autor licznych książek poświęconych zagadkowym i kontrowersyjnym epizodom historii Polski, w tym bestsellerów: "Skandaliści w koronach, Sarmaci, katolicy, zwycięzcy" oraz "Żony, kochanki, damy, intrygantki".
Więcej informacji
SKU 9788381693028
Wydawnictwo Prószyński Media
Autor Andrzej Zieliński
Data Wydania 2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 142 x 202
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wielkie miłości, romanse, zazdrości Największe skandale w historii Polski
Twoja ocena