Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Gra Językowa. Włoski. Come Stai?

W magazynie
SKU
9788853622754
SKU 9788853622754
Wydawnictwo Eli
Data Wydania 2016
Oprawa Pudełko
Nasza cena 54,69 zł Normalna cena 65,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Come stai? jest grą językową, która w zabawny i przyjemny sposób uczy włoskiego słownictwa i wyrażeń związanych z kondycją fizyczną, samopoczuciem, zdrowiem i podstawową anatomią człowieka, a także popularnymi dolegliwościami i typowymi zabiegami medycznymi.

Charakter gry: Gra planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z pięciu proponowanych wariantów rozgrywek: Do dyspozycji jest kartonowa plansza ze ścieżką, po której poruszają się gracze w kierunku mety oraz 6 zestawów kart, które należy ułożyć w stosach obok planszy. Zawodnicy dzielą się na dwie przeciwne drużyny lub biorą udział w rozgrywce indywidualnie. Pierwszy z graczy przy pomocy kostki losuje kategorię tematyczną zadań/pytań umieszczonych na kartach, a drużyna przeciwna lub osoba prowadząca ciągnie kartę z danej kategorii i odczytuje na głos pytanie lub zadanie do wykonania. Poprawna odpowiedź uprawnia zawodnika do wykonania rzutu kostką oznaczającą ilość pól, o które może on przemieścić swojego pionka. Zwycięża gracz / drużyna, która pierwsza dotrze do mety.

Typy pytań i zadań umieszczonych na kartach:
  • - ilustracje podstawowych lekarstw i narzędzi medycznych, które należy nazwać;
  • - ilustracje typów samopoczucia oraz podstawowych dolegliwości i urazów, które należy nazwać;
  • - ilustracje części ciała, które należy nazwać;
  • - proste pytania w formie testu wyboru (A, B lub C) z zakresu wiedzy o człowieku i zdrowym trybie życia;
  • - proste pytania z możliwością wyboru prawda/fałsz z zakresu wiedzy o człowieku i zdrowym trybie życia;
  • - proste pytania w formie testu wyboru (A, B lub C) dotyczące nazw lekarzy, do których należy się udać z wybranymi problemami zdrowotnymi.

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli.

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra językowa Come stai? doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym. Gra zawiera ponadto propozycje prostych ćwiczeń ruchowych mogących stanowić urozmaicenie lekcji.
Więcej informacji
SKU 9788853622754
Wydawnictwo Eli
Data Wydania 2016
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gra Językowa. Włoski. Come Stai?
Twoja ocena