Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Wielka Przygoda NEON. Szkoła podstawowa klasa 1 cz. 3. Ćwiczenia. Matematyka Nowa edycja 2023-2025

W magazynie
SKU
9788326745485
SKU 9788326745485
Wydawnictwo Nowa Era
Data Wydania 2023
Oprawa Inna
Nasza cena 19,47 zł Normalna cena 20,50 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Ćwiczenia matematyczne klasa 1, część 3 z serii „Wielka Przygoda” łączą pojęcia matematyczne z własnymi doświadczeniami dzieci. Zeszyty, jako uzupełnienie podręcznika, rozwijają sprawność liczenia, utrwalają rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach, uczą analizowania danych, wykorzystują kreatywność i potencjał każdego ucznia.

Umożliwiają porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
Rozwijają i kształtują wyobraźnię przestrzenną poprzez zadania, w których dziecko ma okazję manipulowania różnymi przedmiotami, badania ich właściwości, eksperymentowania.
Przygotowują ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
Pozwalają dziecku dochodzić do rozwiązania różnymi drogami – uczeń ma świadomość, że istnieją zadania, które mają wiele wyników.
Zachęcają do wspólnego dyskutowania osiąganych rozwiązań.
Rozwijają spostrzeganie, pamięć, wyobraźnię, uwagę, mowę i inwencję twórczą dziecka.
Ułatwiają intuicyjne rozumienie trudnych abstrakcyjnych pojęć matematycznych.
Kładą nacisk na manualne i rysunkowe metody rozwiązywania zadań tekstowych oraz samodzielne dochodzenie do rozwiązania.
Uczą argumentowania, kształtują i rozwijają samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
Dają możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”.
Kształcą dociekliwość, wytrwałość przy pokonywaniu trudności, koncentrację, rozbudzają ciekawość poznawczą, pobudzają myślenia kombinatorycznego, krytycznego. Zadania tekstowe kształcą umiejętność porządkowania, systematyzowania, poszukiwania nowych, alternatywnych rozwiązań.
Sprawdzają zdobytą wiedzę matematyczną na stronach Czy to już umiem?
NEONbook Zeszytu ćwiczeń jest dostępny dla każdego ucznia na lekcji i w domu. Interaktywna forma różnorodnych typów zadań z możliwością natychmiastowej weryfikacji odpowiedzi sprawia, że uczenie się jest atrakcyjne i efektywne, a nauczyciel czas poświęcony na sprawdzanie prac domowych może przeznaczyć na inne ważne obowiązki.
Włącz wyższy standard nauczania – NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii Wielka Przygoda – NEON.
Więcej informacji
SKU 9788326745485
Wydawnictwo Nowa Era
Data Wydania 2023
Oprawa Inna