Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

W magazynie
SKU
9788374432436
SKU 9788374432436
Wydawnictwo SOP
Autor Joanna Niszcz, Stanisław Zając
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1123/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 124
Format 165 x 235
Zawiera 23 tematy, które ujęte są w czterech działach: I. Kto i jak sprawuje władzę w Polsce? II. Jakie mamy prawa? III. Jak odnaleźć się w systemie prawnym? IV. Dlaczego polityka publiczna jest ważna? Każdy temat składa się z kilku podrozdziałów. Jest poprzedzony pytaniem odwołującym się do informacji, które uczeń powinnien już znać. Tekst autorski uzupełniają fotografie, schematy i wykresy. Trudniejsze pojęcia i terminy zostały wyodrębnione i wyjaśnione. Każdy temat kończy się krótkim podsumowaniem. Zawiera też zadania o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich powinny być wykonane przez co najmniej kilkoro uczniów, najlepiej w formie projektu. Jednym z ważnych źródeł informacji są strony internetowe organów władzy, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych. Wykaz tych stron zamieszczono na końcu podręcznika. Podręcznik ukazuje rzeczywistość polityczno-społeczną i stan prawny w Polsce na dzień 31 stycznia 2021 roku." />
Nasza cena 29,70 zł Normalna cena 33,00 zł
Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie" przeznaczony jest do nauczania przedmiotu w szkole branżowej I stopnia. Jest napisany bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem.
,br> Zawiera 23 tematy, które ujęte są w czterech działach:
I. Kto i jak sprawuje władzę w Polsce?
II. Jakie mamy prawa?
III. Jak odnaleźć się w systemie prawnym?
IV. Dlaczego polityka publiczna jest ważna?

Każdy temat składa się z kilku podrozdziałów. Jest poprzedzony pytaniem odwołującym się do informacji, które uczeń powinnien już znać. Tekst autorski uzupełniają fotografie, schematy i wykresy. Trudniejsze pojęcia i terminy zostały wyodrębnione i wyjaśnione. Każdy temat kończy się krótkim podsumowaniem. Zawiera też zadania o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich powinny być wykonane przez co najmniej kilkoro uczniów, najlepiej w formie projektu. Jednym z ważnych źródeł informacji są strony internetowe organów władzy, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych. Wykaz tych stron zamieszczono na końcu podręcznika.
Podręcznik ukazuje rzeczywistość polityczno-społeczną i stan prawny w Polsce na dzień 31 stycznia 2021 roku.
Więcej informacji
SKU 9788374432436
Wydawnictwo SOP
Autor Joanna Niszcz, Stanisław Zając
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1123/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 124
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia
Twoja ocena