Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

To Jest Chemia 1. Podręcznik + Zbiór Zadań. Zakres Podstawowy. Liceum i Technikum

W magazynie
SKU
9788326735677
SKU 9788326735677
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Janusz Mrzigod, Aleksandra Mrzigod, Romuald Hassa
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 994/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
Format 170 x 240
Nasza cena 48,55 zł Normalna cena 58,50 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Podręcznik To jest chemia część 1 - zakres podstawowy


Podręcznik ze zbiorem zadań "To jest chemia 1" obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej. Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie. Pomaga w przypomnieniu wielu informacji z wcześniejszych lat nauki, m.in. poprzez zakładkę “ To było w szkole podstawowej” i “Jest na to sposób”


Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki dokładnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem. Publikacja zawiera zadania ze sposobem rozwiązania krok po kroku, co kształci umiejętności obliczeniowe. Dodatkowo, zawiera kompleksowe wytłumaczenie złożonych procesów zachodzących w chemii. Ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom w formie pytań i odpowiedzi oraz przekrojowym zadaniom do działów Sprawdź, czy potrafisz… Dołączony zbiór zadań zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii ogólnej i nieorganicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych według zagadnień istotnych w kształceniu chemii.


Podręczniki i karty pracy z serii “To jest chemia” to kompleksowy zbiór wiedzy zarówno z zakresu podstawowych informacji, jak i zaawansowanej wiedzy. Dzięki odpowiednio dopasowanej strukturze tematów i układzie publikacji, przyswajanie treści jest przyjemne i ciekawe. Podręcznik zawiera liczne grafiki, infografiki i rysunki, które pomagają zrozumieć trudne procesy chemiczne, zachodzące w otaczającym nas świecie. Dzięki obszernym wyjaśnieniem i opisom krok po kroku, przeprowadzanie wszelkiego rodzaju doświadczeń nie sprawia żadnych problemów. Po każdym z rozdziałów pojawia się zakładka “Podsumowanie”, dzięki której nauka do sprawdzianów i utrwalenie wiadomości jest jeszcze łatwiejsze. Publikacje posiadają także liczne zadania i sposoby na ich rozwiązanie oraz treningi maturalne.
W serii To jest Chemia wydawnictwa Nowa Era ukazały się:


Więcej informacji
SKU 9788326735677
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Janusz Mrzigod, Aleksandra Mrzigod, Romuald Hassa
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 994/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
Format 170 x 240