Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Testowanie Oprogramowania w Praktyce. Studium Przypadków 2.0

W magazynie
SKU
9788301196165
SKU 9788301196165
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Adam Roman, Karolina Zmitrowicz
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 165 x 235
Nasza cena 53,10 zł Normalna cena 59,00 zł
Drugi tom niezwykle życzliwie przyjętej przez Czytelników serii Testowanie oprogramowania w praktyce to kontynuacja idei opisywania przez praktyków – dla praktyków – rzeczywistych wyzwań zawodowych w dziedzinie inżynierii jakości oprogramowania.

Podobnie jak w przypadku części pierwszej, do opisania swoich doświadczeń z testowaniem zaproszeni zostali doświadczeni eksperci zajmujący się różnorodnymi obszarami testowania. Książka liczy dziewięć rozdziałów i podzielona jest na cztery zasadnicze obszary:
  • - Organizacja i procesy - w tej części opisano zagadnienia związane z nietypowymi aspektami zarządzania projektem testowym oraz kwestie dotyczące współpracy z klientem.
  • - Testowanie systemów specyficznych - piękno testowania polega na tym, że jego poszczególne obszary to praktycznie zupełnie odmienne światy – inne podejścia, technologie, metody, sposoby działania. W tej części opisano zagadnienia dotyczące dwóch takich „światów”: testowania użyteczności oraz testowania urządzeń mobilnych.
  • - Testowanie sprzętu i infrastruktury - część trzecia publikacji poświęcona jest zagadnieniom rzadko pojawiającym się w fachowej literaturze czy też na różnych konferencjach testerskich, mianowicie testowaniu sprzętu oraz złożonych, skomplikowanych systemów o rozbudowanej infrastrukturze.
  • - Metody i techniki - ostatnia część poświęcona jest specyficznym technikom stosowanym w testowaniu. Oba rozdziały wchodzące w jej skład opisują ciekawe podejścia do automatyzacji testowania.

"Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0" to solidna porcja praktycznej wiedzy i lektura obowiązkowa dla wszystkich profesjonalnych testerów i inżynierów jakości oprogramowania.
Więcej informacji
SKU 9788301196165
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Adam Roman, Karolina Zmitrowicz
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Testowanie Oprogramowania w Praktyce. Studium Przypadków 2.0
Twoja ocena