Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Świat Sztuki. Plastyka. Podręcznik. Klasa 1-3. Gimnazjum

W magazynie
SKU
9788302106675
SKU 9788302106675
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Jacek Zieliński, Joanna Stasiak
Data Wydania 2009
Nr dop. MEN 37/2009
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 165 x 235
37,70 zł
Cykl Świat sztuki jest przeznaczony do nauczania przedmiotu plastyka w gimnazjum. Jest to poprawiona i uzupełniona do nowej podstawy programowej (przede wszystkim o zagadnienia medialne) wersja dotychczasowego podręcznika o tym samym tytule.

Poszczególne rozdziały podręcznika skomponowane wokół zagadnień zaczerpniętych z książki profesora Władysława Tatarkiewicza "Dzieje sześciu pojęć". Są to: sztuka, piękno, forma, twórczość, odtwórczość, przeżycie estetyczne i dodany przez autorów – wyraz. Podręcznik ułożony jest problemowo-chronologicznie, a każdy rozdział stanowi barwny szkic o sztuce i jej związkach z życiem codziennym, poglądami filozoficznymi, religijnymi, myślą naukową, a także takimi zagadnieniami jak ekologia, przemiany społeczne, rozwój nowych mediów.

Tekst ma duże walory literackie i jest bogato ilustrowany. Przemiany w sztuce europejskiej omawiane są na wybranych przykładach z dzieł sztuki, co pozwala na ich głębszą i ciekawszą analizę. Zagadnieniowa struktura podręcznika i styl narracji daje możliwość swobodnego doboru treści z zależności od potrzeb i predyspozycji uczniów. Poszczególne rozdziały można omawiać w dowolnej kolejności, wracać do nich lub do ich fragmentów, dobierać przykłady do kolejno omawianych treści – pomocny w takim działaniu będzie przewodnik po ważnych tematach zamieszczony w poradniku, który pozwala na odnalezienie głównych wątków w rozmaitych rozdziałach podręcznika.

Podręcznik to propozycja dla nauczycieli znudzonych klasyczną, chronologiczną historią sztuki, poszukujących i aktywnych, inspiruje zarówno nauczycieli, jak i uczniów do stawiania ważnych pytań i wspólnego szukania odpowiedzi na nie.
Więcej informacji
SKU 9788302106675
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Jacek Zieliński, Joanna Stasiak
Data Wydania 2009
Nr dop. MEN 37/2009
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świat Sztuki. Plastyka. Podręcznik. Klasa 1-3. Gimnazjum
Twoja ocena