Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Spotkania ze Sztuką. Podręcznik. Liceum i Technikum

W magazynie
SKU
9788326736599
SKU 9788326736599
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1009/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 202 x 265
Komunikat specjalny pierwsza_grupa_opisow_d
Nasza cena 32,71 zł Normalna cena 40,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum w ciekawy i interesujący sposób przedstawia zagadnienia związane ze współczesną kulturą i sztuką.

Podręcznik Spotkania ze sztuką podzielony jest na trzy części:

  • Kultura, sztuka i my,
  • Analiza i interpretacja dzieł sztuki,
  • Awangarda i sztuka współczesna.

W każdym rozdziale podręcznika zamieszczono Poradniki, które  zawierają wskazówki przydatne w świadomym odbiorze sztuki i zachęcają do jej poznawania. Wysokiej jakości reprodukcje dzieł zachęcają do poznawania sztuki, a przystępne i ciekawy opisy w funkcjonalny sposób wskazują, na co zwrócić uwagę w kontakcie z daną pracą: obrazem, rysunkiem, rzeźbą, plakatem, instalacją, itp.

Ciekawe Biogramy przedstawiają sylwetki i dokonania najważniejszych i najciekawszych współczesnych artystów.

Informacje Ciekawi sztuki dostarczają dodatkowej wiedzy na temat zjawisk związanych z poszczególnymi kierunkami w twórczości artystycznej.

Inspirujące Zadania i polecenia zachęcają do działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, m.in. tworzenia dokumentacji fotograficznej, krótkich filmów czy prezentacji multimedialnych.

Szukaj sztuki to propozycje dodatkowych źródeł, które posłużyć mogą do samodzielnego pogłębiania wiedzy na tematy z danych rozdziałów podręcznika.

Zestawienie najważniejszych informacji z dziejów sztuki uporzadkowuje wiedzę na temat poszczególnych epok i stylów. Zebrane wiadomości posłużyć mogą jako kontekst do interpretacji i analizy  współczesnych dzieł sztuki.

Na stronach To warto zobaczyć znajdują się reprodukcje i informacje na temat ciekawych współczesnych dzieł: budowli, rzeźb, instalacji czy murali, które stały się elementem krajobrazu wielu polskich miast.

Na końcu podrecznika znajdują się dodatkowe wiadomośc z Historii sztuki, od starożytności, poprzez romatyzm, klasycyzm, impresjonizm aż do współczesności.

Publikacja Spotkania ze sztuką zawiera również propozycję działań indywidualnych i grupowych, które promują sztukę własnego regionu. Zachęca tym samym do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa.

Więcej informacji
SKU 9788326736599
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1009/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 202 x 265
Komunikat specjalny pierwsza_grupa_opisow_d
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Spotkania ze Sztuką. Podręcznik. Liceum i Technikum
Twoja ocena