Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Spotkania ze Sztuką. Podręcznik. Liceum i Technikum

W magazynie
SKU
9788326736599
SKU 9788326736599
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1009/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 202 x 265
Nasza cena 37,35 zł Normalna cena 45,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Spotkania ze sztuką. Podręcznik do plastyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum w ciekawy i interesujący sposób przedstawia zagadnienia związane ze współczesną kulturą i sztuką.


Podręcznik Spotkania ze sztuką podzielony jest na trzy części:  • Kultura, sztuka i my,

  • Analiza i interpretacja dzieł sztuki,

  • Awangarda i sztuka współczesna.


W każdym rozdziale podręcznika zamieszczono Poradniki, które  zawierają wskazówki przydatne w świadomym odbiorze sztuki i zachęcają do jej poznawania. Wysokiej jakości reprodukcje dzieł zachęcają do poznawania sztuki, a przystępne i ciekawy opisy w funkcjonalny sposób wskazują, na co zwrócić uwagę w kontakcie z daną pracą: obrazem, rysunkiem, rzeźbą, plakatem, instalacją, itp.


Ciekawe Biogramy przedstawiają sylwetki i dokonania najważniejszych i najciekawszych współczesnych artystów.


Informacje Ciekawi sztuki dostarczają dodatkowej wiedzy na temat zjawisk związanych z poszczególnymi kierunkami w twórczości artystycznej.


Inspirujące Zadania i polecenia zachęcają do działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, m.in. tworzenia dokumentacji fotograficznej, krótkich filmów czy prezentacji multimedialnych.


Szukaj sztuki to propozycje dodatkowych źródeł, które posłużyć mogą do samodzielnego pogłębiania wiedzy na tematy z danych rozdziałów podręcznika.


Zestawienie najważniejszych informacji z dziejów sztuki uporzadkowuje wiedzę na temat poszczególnych epok i stylów. Zebrane wiadomości posłużyć mogą jako kontekst do interpretacji i analizy  współczesnych dzieł sztuki.


Na stronach To warto zobaczyć znajdują się reprodukcje i informacje na temat ciekawych współczesnych dzieł: budowli, rzeźb, instalacji czy murali, które stały się elementem krajobrazu wielu polskich miast.


Na końcu podrecznika znajdują się dodatkowe wiadomośc z Historii sztuki, od starożytności, poprzez romatyzm, klasycyzm, impresjonizm aż do współczesności.


Publikacja Spotkania ze sztuką zawiera również propozycję działań indywidualnych i grupowych, które promują sztukę własnego regionu. Zachęca tym samym do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa.

Więcej informacji
SKU 9788326736599
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Natalia Mrozkowiak, Marta Ipczyńska
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1009/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Format 202 x 265