Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Słownik Szkolny Biologia

W magazynie
SKU
9788373274105
SKU 9788373274105
Wydawnictwo GREG
Autor Małgorzata Twardowska, Grażyna Kucharczyk, Grażyna Łętocha, Krystyna Stypińska
Data Wydania 2012
Oprawa Twarda
Ilość stron 392
Format 148 x 210
Nasza cena 14,73 zł Normalna cena 17,75 zł

Słownik Biologia powstał z myślą o uczniach zarówno szkoły podstawowej, gimnazjum jak i szkół ponadgimnazjalnych, którzy będą musieli opanować informacje dotyczące terminów biologicznych, jak np. DIPLOFAZA, KOD GENETYCZNY, MELATONINA.

Ponadto Słownik biologia zawiera dłuższe hasła - omówienia formacji roślinnych (np. LAS), praw i reguł z dziedziny nauk biologicznych (np. MENDLA PRAWA), charakterystykę gromad zwierząt (np. OWADY).

Osobną grupę haseł stanowią te odnoszące się do człowieka, dlatego obok hasła SKÓRA Czytelnik tego Słownika znajdzie hasło SKÓRA U CZŁOWIEKA. Ponadto w osobnych, dość obszernych hasłach omówiono układy narządów ludzkich.

Treść Słownika Biologia jest dopasowana do wymagań stawianych w szkole - są tu wszystkie rysunki, których znajomością musi się wykazać uczeń, z dokładnym opisem. Ważne wiadomości zestawiono w licznych tabelach, dzięki czemu nie trzeba korzystać z kilku haseł i zbierać informacji, ale wystarczy zajrzeć do odpowiedniej tabeli.

Układ haseł i odsyłaczy jest przejrzysty, gwarantuje wygodne i szybkie poruszanie się po książce. Specjalnie dokładnie opracowano hasła związane z ekologią i ochroną środowiska, zgodnie ze standardami wymagań zarówno w szkole podstawowej i gimnazjum, jak i w szkołach ponadgimnazjalnych.

Słownik Biologia uwzględnia wymagania stawiane maturzystom dlatego zamieszczone są w nim zarówno pojęcia, jak i rysunki, schematy i wzory związków chemicznych, których znajomość będzie konieczna do rozwiązania testów maturalnych i przygotowania się do odpowiedzi ustnej.

Więcej informacji
SKU 9788373274105
Wydawnictwo GREG
Autor Małgorzata Twardowska, Grażyna Kucharczyk, Grażyna Łętocha, Krystyna Stypińska
Data Wydania 2012
Oprawa Twarda
Ilość stron 392
Format 148 x 210
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słownik Szkolny Biologia
Twoja ocena