Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Słowa z Uśmiechem. Nauka o Języku i Ortografii. Język Polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174742
SKU 9788302174742
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath, Anita Żegleń
Rok Wydania 2018
Nr dop. MEN 861/4/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Format 200 x 260
16,10 zł
Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki.

Cykl Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą, poprzez łączenie nauki z zabawą oraz zachowanie wyważonych proporcji poleceń z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów, np. Określ typy związków wyrazowych zapisanych w labiryncie. Następnie przejdź wyznaczone trasy, a dowiesz się, symbolami których państw są zwierzęta umieszczone w ich godłach czy Policz, ile jest w tekście form czasu przeszłego czasowników, a dowiesz się, jaka zasada nauczania obowiązywała dawnych uczniów.

Odpowiednia formuła pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych.

Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń na różnych poziomach trudności: ćwiczenia wprowadzające, pozwalające na obserwację materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie. Ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne, które skłaniają uczniów do systematyczności i wspierają samodzielny rozwój umiejętności.

Wyraźne wyodrębnienie w ramkach Zapamiętaj! reguł gramatycznych co ułatwia ich zapamiętanie. Atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne utrwalają umiejętność poprawnego pisania. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy i przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy. Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 5 są to: Litery i głoski, Części mowy, Składnia, Wyrazy i związki wyrazowe oraz dział ortograficzny podzielony na dwie części – Piszę poprawnie.

Bloki powtórkowe (To już znamy, powtarzamy, Pół żartem, pół serio) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.
Więcej informacji
SKU 9788302174742
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath, Anita Żegleń
Rok Wydania 2018
Nr dop. MEN 861/4/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Format 200 x 260
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słowa z Uśmiechem. Nauka o Języku i Ortografii. Język Polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena