Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Słowa z Uśmiechem. Nauka o Języku i Ortografia. Język Polski. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302167669
SKU 9788302167669
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath, Anita Żegleń
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 231
Nasza cena 14,54 zł Normalna cena 17,12 zł
Podręcznik Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą przez łączenie nauki z zabawą, zawiera m.in. takie zadania jak: „Przejdź przez labirynt, wybierając tylko czasowniki w 3. osobie, a dowiesz się, który z uczonych otrzymał Nagrodę Nobla” czy „Jak się nazywa wyspa, na której pochowano króla Artura? Dopłyniesz do niej szlakiem morskim wskazanym przez szyfr składający się z form czasu przeszłego czasowników”.

Ćwiczenia umożliwiają pracę na kilku poziomach trudności. Ich odpowiednia formuła pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych. Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń, np. ćwiczenia wprowadzające, pozwalające na obserwację materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie; ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne. Tego typu zadania skłaniają do systematyczności i wspierają samodzielny rozwój umiejętności.

Wyraźne wyodrębnienie reguł gramatycznych w tabelach ułatwia ich zapamiętanie. Atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne utrwalają umiejętność poprawnej pisowni. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy, ale równocześnie przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.
Więcej informacji
SKU 9788302167669
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath, Anita Żegleń
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 231
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słowa z Uśmiechem. Nauka o Języku i Ortografia. Język Polski. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena