Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Sapori d'Italia + CD

W magazynie
SKU
9788853621177
SKU 9788853621177
Wydawnictwo Eli
Autor Giorgio Massei, Rosella Bellegamba
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka
Nasza cena 36,46 zł Normalna cena 42,90 zł
Sapori d'Italia to kulinarna wędrówka po kraju słynącym z makaronów, oliwek i wina ujęta w formie praktycznego elementarza wiedzy na temat tej wyśmienitej i jedynej w swoim rodzaju kuchni.

Celem książki jest przedstawienie osobom uczącym się języka włoskiego bogatej kultury kulinarnej Włoch wraz z zestawem użytecznych informacji na temat specyfiki włoskich artykułów spożywczych i posiłków oraz kultury ich spożywania, przy jednoczesnym zaoferowaniu praktycznej nauki języka włoskiego na poziomach A2-B2.

Książka przybliża czytelnikowi najpopularniejsze dania, zwyczaje żywieniowe, tradycje regionalne oraz popularne specjały, dzięki którym włoska kuchnia wzbudza tak wielki zachwyt na całym świecie. Treści te prezentowane są w kontekście autentycznych sytuacji komunikacyjnych, dzięki czemu osoba korzystająca z książki ma możliwość poznawania żywej i prawdziwej kultury kulinarnej półwyspu Apenińskiego, w tym upodobań i gustów Włochów oraz znaczenia jakie w życiu mieszkańców Italii odgrywa jedzenie.

POZIOM TRUDNOŚCI JĘZYKOWEJ: Książka oferuje możliwość rozwijania znajomości języka włoskiego poziomach trudności od A2 do B2 realizując wybrane cele językowe ze szczególnym uwzględnieniem ludycznych i komunikacyjnych metod poznawania słownictwa, wyrażeń idiomatycznych i gramatyki.

ZASTOSOWANIE: Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi i łatwości zastosowania książka może stanowić atrakcyjne urozmaicenie dowolnego kursu nauczania języka i kultury włoskiej na poziomach od A2 do B2. Z powodzeniem może być ona wykorzystywana również jako podręcznik bazowy na kursach języka i gastronomii włoskiej (kursy dla kelnerów, kucharzy i restauratorów).

BUDOWA KSIĄŻKI: Książka podzielona jest na dziesięć jednostek tematycznych. W ramach każdej jednostki poszczególne sekcje językowe skonstruowane są w sposób interaktywny i funkcjonalny umożliwiający natychmiastowe praktyczne zastosowanie poznanych słówek i struktur językowych. Ponadto każdej lekcji towarzyszy kilkuminutowy materiał wideo prezentujący sposoby przygotowania typowych włoskich potraw i napojów. Osoby korzystające z książki otrzymują dzięki temu możliwość nabycia praktycznej umiejętności samodzielnego przyrządzenia i skosztowania dań kuchni włoskiej.
Więcej informacji
SKU 9788853621177
Wydawnictwo Eli
Autor Giorgio Massei, Rosella Bellegamba
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sapori d'Italia + CD
Twoja ocena