Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Sapori d'Italia + CD

W magazynie
SKU
9788853621177
SKU 9788853621177
Wydawnictwo ELI & ET TOI
Autor Giorgio Massei, Rosella Bellegamba
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka
Nasza cena 51,21 zł Normalna cena 56,90 zł
Sapori d'Italia to kulinarna wędrówka po kraju słynącym z makaronów, oliwek i wina ujęta w formie praktycznego elementarza wiedzy na temat tej wyśmienitej i jedynej w swoim rodzaju kuchni.

Celem książki jest przedstawienie osobom uczącym się języka włoskiego bogatej kultury kulinarnej Włoch wraz z zestawem użytecznych informacji na temat specyfiki włoskich artykułów spożywczych i posiłków oraz kultury ich spożywania, przy jednoczesnym zaoferowaniu praktycznej nauki języka włoskiego na poziomach A2-B2.

Książka przybliża czytelnikowi najpopularniejsze dania, zwyczaje żywieniowe, tradycje regionalne oraz popularne specjały, dzięki którym włoska kuchnia wzbudza tak wielki zachwyt na całym świecie. Treści te prezentowane są w kontekście autentycznych sytuacji komunikacyjnych, dzięki czemu osoba korzystająca z książki ma możliwość poznawania żywej i prawdziwej kultury kulinarnej półwyspu Apenińskiego, w tym upodobań i gustów Włochów oraz znaczenia jakie w życiu mieszkańców Italii odgrywa jedzenie.

POZIOM TRUDNOŚCI JĘZYKOWEJ: Książka oferuje możliwość rozwijania znajomości języka włoskiego poziomach trudności od A2 do B2 realizując wybrane cele językowe ze szczególnym uwzględnieniem ludycznych i komunikacyjnych metod poznawania słownictwa, wyrażeń idiomatycznych i gramatyki.

ZASTOSOWANIE: Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi i łatwości zastosowania książka może stanowić atrakcyjne urozmaicenie dowolnego kursu nauczania języka i kultury włoskiej na poziomach od A2 do B2. Z powodzeniem może być ona wykorzystywana również jako podręcznik bazowy na kursach języka i gastronomii włoskiej (kursy dla kelnerów, kucharzy i restauratorów).

BUDOWA KSIĄŻKI: Książka podzielona jest na dziesięć jednostek tematycznych. W ramach każdej jednostki poszczególne sekcje językowe skonstruowane są w sposób interaktywny i funkcjonalny umożliwiający natychmiastowe praktyczne zastosowanie poznanych słówek i struktur językowych. Ponadto każdej lekcji towarzyszy kilkuminutowy materiał wideo prezentujący sposoby przygotowania typowych włoskich potraw i napojów. Osoby korzystające z książki otrzymują dzięki temu możliwość nabycia praktycznej umiejętności samodzielnego przyrządzenia i skosztowania dań kuchni włoskiej.
Więcej informacji
SKU 9788853621177
Wydawnictwo ELI & ET TOI
Autor Giorgio Massei, Rosella Bellegamba
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka