Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Religia. Szkoła podstawowa klasa 6. Jezus nas zbawia. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 2

W magazynie
SKU
9788380653986
SKU 9788380653986
Wydawnictwo Wydawnictwo Święty Wojciech
Autor s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN AZ-22-01/18-PO-2/21
Oprawa Miękka
Format 202 x 235
Nasza cena 24,55 zł Normalna cena 27,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik dla 6 klasy szkoły podstawowej Jezus nas zbawia uwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-2-01/18.
Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 60 katechez).

Struktura każdej katechezy: odkrywam, spotykam, poznaję, odpowiadam, utrwalam i modlę się jest spójna w przekazie i utrwalaniu wiedzy. Nowe zagadnienia na poszczególnych lekcjach omawiane są w przejrzysty i innowacyjny sposób. Uczniowie w trakcie omawianych zagadnień poznają ciekawe postaci, których przykład pomoże im odkryć Boga w codziennym życiu. Katechezy pozwalają zaznajomić się z dopasowanymi tematycznie fragmentami Pisma Świętego. Zdobyta wiedza pomoże uczniom w kształtowaniu postaw i wykazaniu się nią w korelacji z edukacją szkolną. Każdą katechezę wieńczą propozycje różnorodnych ćwiczeń (są to krzyżówki, rebusy, zadania kreatywne, zadania z tekstem, zadania z mapą, prace plastyczne). Lekcja zawsze kończy się modlitwą.

Zgodnie z nowym programem, nauczanie w klasie szóstej koncentruje się na Osobie i zbawczej misji Chrystusa. W świetle wydarzeń ze Starego Testamentu uczniowie poznają Jezusa jako wyczekiwanego Mesjasza. Zapoznają się z Jego życie, nauczaniem i cudami, co w konsekwencji doprowadzi ich do spotkania w sakramentach z żywym Synem Bożym.

Podręcznik Jezus nas zbawia wyróżniają kody QR. Uczniowie mogą je odczytać za pomocą odpowiedniej aplikacji bądź funkcji dostępnych w telefonie. Kody prowadzą do memów i cytatów biblijnych dopasowanych do tematu katechezy. Ponadto na końcu każdego rozdziału znajduje się specjalny kod QR odsyłający do testu podsumowującego zdobytą wiedzę. Nowoczesna i przejrzysta szata graficzna to kolejny atut niniejszego podręcznika.

Podręcznik zawiera ćwiczenia, a na końcu każdego działu znajdują się strony przeznaczone na notatki. Dzięki temu jeden tom może pełnić funkcję: podręcznika, kart pracy i zeszytu.
Więcej informacji
SKU 9788380653986
Wydawnictwo Wydawnictwo Święty Wojciech
Autor s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN AZ-22-01/18-PO-2/21
Oprawa Miękka
Format 202 x 235