Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Religia. Liceum i technikum klasa 1. Szukam wolności. Podręcznik Św. Wojciech

W magazynie
SKU
9788380652774
SKU 9788380652774
Wydawnictwo Wydawnictwo Święty Wojciech
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 304
Format 202 x 265
Nasza cena 30,86 zł Normalna cena 35,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Młodzi ludzie rozpoczynający naukę w szkole ponadpodstawowej są już bardzo wrażliwi. Wiedzą, że najbliższe lata będą dla nich nie tylko czasem edukacji, lecz także przygotowaniem do dorosłego życia. Pytają: Kim jestem? Dlaczego jestem? Komu i w co wierzę? Rośnie ich poczucie własnej wolności i niezależności. Chcą sami wybierać, decydować.

Pomoże im w tym tematyka katechez zawartych w niniejszym podręczniku. Zainspiruje ona do refleksji nad własnymi wyborami. Wesprze w budowaniu mądrych i przemyślanych argumentów w dyskusjach o wierze, o kwestiach moralnych, społecznych, codziennych. Pozwoli ukształtować dojrzałe pojęcie wolności. Zachęci uczniów do aktywnego poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą, będzie towarzyszyć w uzgadnianiu jej z nauką. Przedstawi świadectwa wiary innych ludzi, które są mocnym argumentem obecności Boga w świecie. Pokaże prawdziwie chrześcijański styl życia, który nie jest jedynie zbiorem nawyków, przyzwyczajeń i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Szata graficzna – nowoczesna i przejrzysta – to kolejny atut niniejszego podręcznika. Uczniowie będą się po nim swobodnie poruszać, łatwością odnajdując poszczególne elementy katechezy oraz konkretne informacje. Oprócz głównych treści znajdą tu również kody QR, które poprowadzą ich do dodatkowych ciekawostek, cytatów biblijnych i żartobliwych memów powiązanych tematycznie z katechezą.

Na końcu każdego działu dodaliśmy strony na notatki, tak by podręcznik ten mógł służyć uczniom również jako zeszyt do religii.
Więcej informacji
SKU 9788380652774
Wydawnictwo Wydawnictwo Święty Wojciech
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 304
Format 202 x 265
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Religia. Liceum i technikum klasa 1. Szukam wolności. Podręcznik Św. Wojciech
Twoja ocena