Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Pracownia Rachunkowości Firmy Handlowej. Prowadzenie Działalności Handlowej. Kwalifkacja A.22. Podręcznik do Nauki Zawodu Technik Handlowiec

W magazynie
SKU
9788302150203
SKU 9788302150203
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Teresa Gorzelany
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
52,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Publikacja przeznaczona do praktycznej nauki zawodu technik handlowiec w zakresie kwalifikacji A.22 (Prowadzenie działalności handlowej). Publikacja ma na celu przygotowanie uczniów do obsługi finansowo-księgowej małej firmy handlowej, prowadzącej dokumentację księgową wymaganą w rozliczeniach podatkowych. Uczeń poznaje dokumenty (papierowe i elektroniczne) potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Ze względu na specyfikę działalności handlowej (bardzo popularnej i zróżnicowanej), w podręczniku są prezentowane dokumenty firmy prowadzonej zarówno przez osobę fizyczną, jak i osobę prawną. Pracownia pomoże uczniowi zapoznać się z przepisami prawa bilansowego i podatkowego oraz zastosować je w konkretnych sytuacjach.

Prezentuje zasady obsługi firm handlowych różnej wielkości – począwszy od rozliczeń w formie karty podatkowej, stosowanych przez najmniejsze firmy, poprzez formę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, księgi PKPiR, aż po księgi rachunkowe.

W książce znajdują się liczne karty pracy, które mają na celu sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości. Uczeń może także sprawdzić swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie krótkich testów.

Publikacja jest skorelowana z podręcznikiem Zofii Mielczarczyk Dokumentacja ekonomiczno-finansowa. Wzbogaca treść podręcznika przykładami i ćwiczeniami, które można wykonać w pracowni komputerowej.
Więcej informacji
SKU 9788302150203
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Teresa Gorzelany
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pracownia Rachunkowości Firmy Handlowej. Prowadzenie Działalności Handlowej. Kwalifkacja A.22. Podręcznik do Nauki Zawodu Technik Handlowiec
Twoja ocena