Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Porusz umysł plus - program ogólnorozwojowy dla dzieci CD-ROM

W magazynie
SKU
5907595771160
SKU 5907595771160
Wydawnictwo Avalon
Data Wydania 2010
Oprawa Inna
Format 140 x 190
Nasza cena 50,91 zł Normalna cena 59,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Edycja PLUS została wzbogacona o 20 zeszytów ćwiczeń opracowanych przez Mgr Dorotę Rudzińską-Friedel pedagoga i terapeutę, autorkę merytoryczną edukacyjnych programów komputerowych Porusz Umysł oraz Progres. Ćwiczenia stanowią doskonałe rozwinięcie i uzupełnienie zadań zawartych w tych programach.

Program komputerowy PORUSZ UMYSŁ narodził się z wiedzy, doświadczeń w pracy i obserwacji rozwoju dzieci. Jest to program komputerowy wspomagający rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Kierowany jest do wszystkich w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie.

Program powstał z myślą o zastosowaniu go jako pomocy w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest w szczególności przydatny w przypadkach:
- dzieci z dezintegracją sensoryczną - brak współdziałania wszystkich systemów zmysłowych, powodujący trudności szkolne deficyty, frustracje, brak równowagi emocjonalnej, brak motywacji do nauki,
- dzieci z dysleksją,
- dzieci nadpobudliwie psychoruchowo,
- dzieci z problemami ruchowymi oraz koordynacja wzrokowo-ruchową,
- dzieci zdolne mogą dzięki programowi PORUSZ UMYSŁ przyspieszyć tempo nauki,
- dorośli uczący się również rozwijają dzięki programowi swoje umiejętności w zakresie szybszego uczenia się, logicznego myślenia, trwałych procesów pamięci.

Deficyty występujące najczęściej u dzieci:
- brak koncentracji uwagi,
- brak koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej,
- słabe procesy pamięci,
- powolny proces przetwarzania informacji,
- zaburzona analiza i synteza wzrokowa i słuchowa,
- nadpobudliwość psychoruchowa,
- brak równowagi emocjonalnej,
- brak sukcesów szkolnych – frustracje, brak motywacji do nauki.

Sposób konstrukcji programu zapewnia duży stopień uniwersalności zastosowania. Dzięki temu programu można używać zarówno w domu jak i w placówkach pedagogicznych. W domu dziecko bez trudu poradzi sobie z obsługą programu, a współpraca rodzica, czy opiekuna sprowadzi się do pomocy w trudniejszych ćwiczeniach. W szkołach zaś, rolę opiekuna przejmuje nauczyciel, mogący jednocześnie pracować z całą grupą uczniów.

Pełna wersja programu komputerowego PORUSZ UMYSŁ jest podzielona na dwie zasadnicze sekcje: NAUKĘ i ZABAWĘ. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są na trzech lub czterech poziomach zgodnie z zasadą stopniowania trudności (do wyboru 3 stopnie trudności każdego zadania).

W części ZABAWA znajdują się następujące kategorie ćwiczeń:
Wzrokowo-ruchowe – 14 rodzajów ćwiczeń
Pamięciowo-logiczne – 11 rodzajów ćwiczeń
Językowe – 9 rodzajów ćwiczeń
Ruchowe – 9 typów ćwiczeń

Jak widać w całym programie jest aż 43 rodzaje ćwiczeń różnego rodzaju, których trudność jest stopniowana przez użytkownika. Każde ćwiczenie składa się z kilku zadań podzielonych na 3 stopnie trudności.

W sekcji NAUKA mamy do wyboru trzy grupy zaawansowania, a w każdej z nich szereg zadań i ćwiczeń ułożonych w przemyślanej kolejności, stymulującej i rozwijającej poszczególne zdolności i umiejętności.

Budowa programu pozwala dziecku spokojnie, bez niepotrzebnego napięcia i stresu rozwiązywać zadania w swoim tempie.
Więcej informacji
SKU 5907595771160
Wydawnictwo Avalon
Data Wydania 2010
Oprawa Inna
Format 140 x 190
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Porusz umysł plus - program ogólnorozwojowy dla dzieci CD-ROM
Twoja ocena