Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Świat do Przeczytania. Język Polski. Podręcznik Wieloletni. Klasa 1 Część 2. Szkoła Ponadgimnazjalna

W magazynie
SKU
9788363462499
SKU 9788363462499
Wydawnictwo STENTOR
Autor Krzysztof Biedrzycki, Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 253
Nasza cena 35,02 zł Normalna cena 38,90 zł
Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej.

Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji. Kształceniu tej umiejętności służą bogate i różnorodne zadania towarzyszące tekstom literackim i popularnonaukowym oraz dziełom sztuki. Proponowane przez autorów ćwiczenia zachęcają do uważnej i wnikliwej lektury dzieła, do stawiania mu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Inspirują do podejmowania twórczego dialogu z tradycją, do dostrzegania w niej elementów wciąż żywych, ułatwiających głębsze rozumienie współczesnej rzeczywistości.

Nowym i ciekawym pomysłem metodycznym zgodnym z nową podstawą programową jest moduł „To już znasz”. Otwiera on każdy kolejny rozdział podręcznika. Znajdują się w nim ćwiczenia odwołujące się do wiedzy zdobytej przez ucznia na wcześniejszych etapach edukacji. Zadania powtórzeniowe są skonstruowane w taki sposób, by wskazać, jak można wykorzystać posiadaną już wiedzę do interpretacji nowo poznawanych zjawisk literackich i artystycznych.

Autorzy podręcznika proponują zintegrowane nauczanie literatury i języka. Zagadnienia z gramatyki języka polskiego, z zakresu poprawności językowej czy historii języka poznaje uczeń najczęściej w kontekście dzieł literackich. Za szczególnie ważne autorzy uznają rozwijanie różnorodnych sprawności językowych ucznia oraz pogłębianie jego świadomości językowej, dlatego minimalizują rolę tradycyjnego wykładu na rzecz ćwiczeń. Metoda ta sprzyja kształtowaniu dojrzałych i kompetentnych użytkowników polszczyzny.
Więcej informacji
SKU 9788363462499
Wydawnictwo STENTOR
Autor Krzysztof Biedrzycki, Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 253
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świat do Przeczytania. Język Polski. Podręcznik Wieloletni. Klasa 1 Część 2. Szkoła Ponadgimnazjalna
Twoja ocena