Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Polska dla dzieci. Na urlop, weekend, wakacje

W magazynie
SKU
9788379125531
SKU 9788379125531
Wydawnictwo Demart
Data Wydania 2023
Oprawa Inna
Nasza cena 39,92 zł Normalna cena 49,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Polska dla dzieci łączy w sobie cechy przewodnika turystycznego i atlasu samochodowego. Przeznaczona jest dla dzieci, które już same czytają (lub dopiero opanowują tę sztukę) i zachęca je do samodzielnego odkrywania atrakcji. Umożliwia też śledzenie trasy podróży, gdyż na mapach drogi (szybkiego ruchu i krajowe) mają poprawny przebieg i są oznakowane numerami, tak jak w atlasach samochodowych dla dorosłych.
Książka zaspokaja więc elementarną ciekawość dziecka i dostarcza odpowiedzi na takie pytania jak:
Co warto zobaczyć? Gdzie to jest? Jak tam dojechać?
Na mapach oprócz dróg umieszczono setki kolorowych rysunków odpowiadających różnym rodzajom atrakcji: zamkom, pałacom, twierdzom, pięknym plażom, latarniom morskim, portom i lotniskom, starym kościołom i cerkwiom, skansenom, miejscom związanym z bohaterami bajek, parkom narodowym i rezerwatom, starym drzewom? Niemal wszystkie te atrakcje zostały opisane w alfabetycznie ułożonych hasłach, przy czym przyporządkowano je do 6 regionów Polski: Pomorza, Wielkopolski i Kujaw, Śląska, Warmii i Mazur, Mazowsza i Podlasia oraz Małopolski. Dzięki temu zabiegowi dzieci mogą utrwalić sobie kolejność liter w alfabecie, a także łatwiej im będzie odnaleźć lokalizację interesującego obiektu na mapie. Niejako mimochodem, młodzi czytelnicy opanowują też korzystanie z indeksu nazw na mapie.
Oprócz wymienionych atrakcji w części związanej z regionem znajdują się też lokalne legendy, zaś na końcu książki umieszczono bardziej szczegółowe opisy wszystkich parków narodowych.

Z tą książką dziecko może zrozumieć jak pilotuje się kierowcę w czasie podróży, jak można zaplanować ciekawe postoje na długiej trasie, żeby zobaczyć coś ciekawego oraz może samodzielnie wskazać co je interesuje.
Szerokiej drogi!
Więcej informacji
SKU 9788379125531
Wydawnictwo Demart
Data Wydania 2023
Oprawa Inna