Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Historia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik część 1. Zakres rozszerzony

W magazynie
SKU
9788381971225
SKU 9788381971225
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Nasza cena 36,91 zł Normalna cena 44,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik do historii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów:
1. Europa i świat po kongresie wiedeńskim
2. Polacy w latach 1815–1848
3. Europa i świat od połowy XIX w.
4. Ziemie polskie i ich mieszkańcy od połowy XIX w.

Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja dotyczy okresu dziejów od 1815 roku do początków XX wieku i pozwala zrealizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w pierwszym semestrze.

Pod względem konstrukcji ważne miejsce w podręczniku zajmuje blok poleceń i zadań po każdym dziale przygotowujący ucznia do matury. Na szczególną uwagę zasługują bogate w informacje infografiki poświęcone postaciom historycznym – „Oni tworzyli historię” – lub miejscom – „Tu działa się historia”. Rozbudzają one ciekawość i inspirują do samodzielnego zgłębiania tematu.

Każdy rozdział książki otwiera spis tematów z danego obszaru. Na początku każdego tematu znajdują się wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału. Publikacja zawiera liczne źródła historyczne i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te zostały opatrzone poleceniami, które pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy przedstawionych treści. Informacje o źródle to kolejny element poszerzający wiedzę. Punktem wyjścia do dyskusji lub debaty są teksty zatytułowane „Opinie historyków”. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach wskazują treści obowiązkowe do zapamiętania. „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” występujące na końcu działu to bloki zawierające esencję wiadomości i umożliwiające szybkie powtórki.

Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć.
Więcej informacji
SKU 9788381971225
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Historia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik część 1. Zakres rozszerzony
Twoja ocena