Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Biologia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy

W magazynie
SKU
9788381971157
SKU 9788381971157
Wydawnictwo Operon
Autor Beata Jakubik, Renata Szymańska
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Nasza cena 39,43 zł Normalna cena 49,30 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik do biologii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:
1. Ewolucjonizm
2. Ekologia
3. Różnorodność biologiczna

Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.

Podręcznik koncentruje się głównie na wzajemnej relacji różnych gatunków, ich funkcjonowaniu, różnorodności i na ich zmianach w czasie. Podręcznik został tak zaprojektowany, aby w powtarzalnej strukturze przybliżać kolejne tematy i poprzez to pomóc uczniowi w odnalezieniu potrzebnych treści i skutecznej nauce wymaganego materiału.

- Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod tytułem rozdziałów znajduje się moduł „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji.
- Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z dużo większego materiału – z całego działu – znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.
- Autorki podręczników skupiły się na prostym sposobie wyjaśniania procesów zachodzących w organizmach żywych, odkrywając jednocześnie przed uczniami niezwykłe znaczenie biologii. Dzięki tabelom możliwe jest lepsze usystematyzowanie wiedzy. Eksperymenty i obserwacje służą zbliżeniu nauczanych treści do praktycznych działań, często w postaci zadań projektowych.
Więcej informacji
SKU 9788381971157
Wydawnictwo Operon
Autor Beata Jakubik, Renata Szymańska
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Biologia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy
Twoja ocena