Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

To się Czyta! Branżowa Szkoła I Stopnia Klasa 1. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788326736858
SKU 9788326736858
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Anna Klimowicz, Joanna Ginter
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1025/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 170 x 240
Komunikat specjalny pierwsza_grupa_opisow_d
Nasza cena 39,59 zł Normalna cena 49,50 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Podręcznik To się czyta! do języka polskiego dla 1 klasy branżowej szkoły pierwszego stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia użytecznych tekstów.

Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.

Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę całego rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji.

Jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.

Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą licznych schematów i ćwiczeń podsumowujących.

Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”.

Ułatwia prowadzenie zajęć dzięki uporządkowanej i przejrzystej budowie. Zawiera oczekiwany przez nauczycieli układ treści tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej. Podręcznik został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne epok.


Z serii "To się czyta" ukazały się następujące publikacje:

Więcej informacji
SKU 9788326736858
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Anna Klimowicz, Joanna Ginter
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1025/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Format 170 x 240
Komunikat specjalny pierwsza_grupa_opisow_d
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:To się Czyta! Branżowa Szkoła I Stopnia Klasa 1. Podręcznik
Twoja ocena