Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Chemia Pierwiastki i Związki Nieograniczne. Podręcznik do Liceów i Techników. Zakres Rozszerzony

W magazynie
SKU
9788375940985
SKU 9788375940985
Wydawnictwo Pazdro
Autor Krzysztof Pazdro
Data Wydania 2012
Nr dop. MEN 565/3/2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 208
Format 198 x 260
29,00 zł
"Pierwiastki i związki nieorganiczne" to jeden z trzech modułów podręcznika do nauczania chemii w zakresie rozszerzonym dla uczniów liceów i techników. Pozostałe moduły to Fundamenty Krzysztofa M. Pazdry i Związki organiczne Witolda Danikiewicza. Moduły obejmują łącznie wszystkie treści z nowej podstawy programowej oraz wiele treści dodatkowych, przydatnych w przyszłych studiach na kierunkach przyrodniczych.

Pierwiastki i związki nieorganiczne oraz Związki organiczne są na tyle niezależne, że mogą być wykorzystane w kolejności wybranej przez nauczyciela i dlatego zestaw nie został oznaczony tradycyjnie jako części z kolejnymi numerami.

Każdy moduł składa się z tekstu głównego i jego streszczenia umieszczonego na marginesach. Każdy termin użyty w tekście głównym po raz pierwszy jest wyróżniony niebieskim kolorem czcionki i objaśniony obok na marginesie, czasem w sposób bardziej ścisły niż w tekście głównym. Tekst główny z licznymi ilustracjami, opisami proponowanych doświadczeń oraz przykładami rachunkowymi pomaga zrozumieć prawidłowości, którymi zajmuje się chemia, a zapisy na marginesie ułatwiają powtarzanie wiedzy, zdobytej zarówno na poszczególnych lekcjach, jak i po zakończeniu działu nauczania.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i zadania ułożone w kolejności zgodnej z treścią rozdziału, które umożliwiają bieżące sprawdzanie stopnia opanowania materiału. Na końcu podręcznika podano odpowiedzi do tych zadań oraz skorowidz rzeczowy polsko–angielski.

Do każdego modułu dołączono płytę DVD, zawierającą sfilmowane i opatrzone komentarzem słownym doświadczenia, które zostały w nim opisane.
Więcej informacji
SKU 9788375940985
Wydawnictwo Pazdro
Autor Krzysztof Pazdro
Data Wydania 2012
Nr dop. MEN 565/3/2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 208
Format 198 x 260
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chemia Pierwiastki i Związki Nieograniczne. Podręcznik do Liceów i Techników. Zakres Rozszerzony
Twoja ocena