Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Myśli i Słowa 8. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174483
SKU 9788302174483
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Nowak, Joanna Gaweł
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 332
Format 205 x 260
Nasza cena 32,61 zł Normalna cena 39,30 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Publikacja łączy kształcenie literacko-kulturowe z językowym.

Układ treści literacko-kulturowych jest inspirowany zasadą chronologii - zachowane zostało chronologiczne następstwo tekstów z kanonu literackiego, co pozwoli uzmysłowić uczniom istnienie ciągłości kulturowej i wpływu dzieł wcześniejszych na późniejsze.

Lekturom z kanonu - traktowanym jako głos klasyka (m.in. Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego) - towarzyszą współczesne konteksty literackie (atrakcyjna literatura młodzieżowa, literatura popularna jak na przykład Pozłacana rybka Barbary Kosmowskiej czy Czarnoksiężnik z Archipelagu Ursuli Le Guin, a także współczesne utwory z kultury wysokiej takie jak wiersze Wisławy Szymborskiej i konteksty kulturowe (dzieła malarskie, filmowe, komiks, pomnik: film Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy, komiks Wieża Janusza Ordona i Rafała Urbańskiego, Upamiętnienie - mauzoleum w Bełżcu). Dzięki temu można pokazać, że problemy, o których mówili klasycy, są wciąż ważne i dotyczą także współczesnej młodzieży. Wśród kontekstów znajdują się również teksty publicystyczne i popularnonaukowe służące kształceniu umiejętności retorycznych (np. artykuł Mała Ojczyzna Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" czy Przez pryzmat języka Anny Wierzbickiej).

Trójkowy układ zagadnień literacko-kulturowych zamykają Wirtualne spacery, przygotowujące uczniów do rozsądnego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie nowych technologii, a tym samym do funkcjonowania w dzisiejszej społeczności.
Więcej informacji
SKU 9788302174483
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Nowak, Joanna Gaweł
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 332
Format 205 x 260
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Myśli i Słowa 8. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena