Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Geografia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174346
SKU 9788302174346
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 168
Format 170 x 240
Komunikat specjalny sap_synch
Nasza cena 32,51 zł Normalna cena 36,12 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik do klasy 8 to omówienie czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Oceanii.

W każdej lekcji znajdą się ciekawe, przyciągające uwagę uczniów przykłady omawianych zjawisk, które zachęcą ich do nauki, np. problem hikikomori (wycofania społecznego) w Japonii, turystyka w brazylijskich fawelach czy przykłady filmów dotyczących Indian.

Podręcznik analizuje też szczegółowo relacje przyczynowo – skutkowe oraz czasowo – przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (np. przyczyny marnotrawstwa żywności w Stanach Zjednoczonych, podłoże konfliktu w Syrii, skutki rabunkowej gospodarki leśnej w Amazonii, perspektywy rozwoju Afryki), co jest zgodne z wymogami podstawy programowej

Zalecana w podstawie programowej strategia wyprzedzająca, polegająca na wcześniejszym przygotowaniu się uczniów do lekcji poza szkołą, w podręczniku realizowana w formie krótkich poleceń na początku lekcji. Szczegółowe mapy tematyczne omówione w treści lekcji pozwalają na realizację podstawowego celu edukacyjnego geografii na tym poziomie edukacji, którym wg twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Mapy na alonżu: mapa polityczna świata; mapa fizyczna świata; infografiki pozwalające na przyjrzenie się z bliska życiu mieszkańców różnych regionów świata, poglądowe wykresy zawierające aktualne dane.

Zadania z bloku Geografia w praktyce pozwolą uczniom na zwiększenie umiejętności uważniejszej i bardziej wnikliwej obserwacji otoczenia oraz zmian postrzegania świata w codziennym życiu i pozwolą na zrozumienie, że aktualny świat w wielu aspektach jest globalną wioską.

Podręcznik przeznaczony na 30 godzin lekcyjnych.
Więcej informacji
SKU 9788302174346
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 168
Format 170 x 240
Komunikat specjalny sap_synch
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Geografia. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena