Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Chemia Nowej Ery. Szkoła podstawowa klasa 8. Podręcznik. Nowa edycja 2021-2023

W magazynie
SKU
9788326740398
SKU 9788326740398
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Jan Kulawik, Maria Litwin, Teresa Kulawik
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 785/2/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 264
Nasza cena 37,91 zł Normalna cena 41,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
NOWA EDYCJA 2021-2023.

- Pomaga w opanowaniu podstaw chemii uczniom, którym nauka sprawia trudność, dzięki wyjaśnionym krok po kroku przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom Przeczytaj zrozumiesz! przedstawiającym w prosty sposób ważne procesy.
- Powtórzenie informacji o tlenkach i wodorotlenkach na początku klasy 8 ułatwia przypomnienie wiadomości istotnych przy omawianiu tematu Sole.
- Kształci kluczowe umiejętności sprawdzane na egzaminie ósmoklasisty z chemii, m.in. umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych, dzięki precyzyjnym instrukcjom, które zostały zilustrowane schematem i fotografią, oraz czytelnie wyróżnionym obserwacjom i wnioskom. Propozycje doświadczeń do samodzielnego wykonania przez uczniów umożliwiają bezpieczne wykonywanie eksperymentów i ułatwiają kształcenie umiejętności rysowania schematów. Doświadczenia zalecane do realizacji w podstawie programowej zostały wyróżnione.
- Ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści dzięki Celom lekcji oraz elementowi Zapamiętaj! przygotowanym do każdego tematu.
- Pomaga w utrwalaniu i porządkowaniu wiedzy dzięki elementom Skojarz i zapamiętaj! oraz Podobieństwa i różnice.
- Budzi zainteresowanie chemią, gdyż w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o jej wykorzystaniu. Częste odwołania do życia codziennego, np. w elemencie Chemia wokół nas oraz na infografikach
- Zastosowania, ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną.
- Umożliwia samodzielne sprawdzenie wiadomości i ćwiczenie umiejętności przed sprawdzianem dzięki Podsumowaniom oraz przekrojowym zadaniom Sprawdź, czy wiesz, Sprawdź, czy umiesz umieszczonym na końcu każdego działu.
- Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom Dla dociekliwych, które mają podwyższony stopień trudności.
- Ułatwia przypomnienie przed egzaminem najważniejszych zagadnień z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej dzięki zebraniu ich w atrakcyjnej formie na końcu podręcznika.
- Aktywizuje uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy dzięki elementowi Spojrzenie w przeszłość projekty edukacyjne, który ułatwia organizację lekcji po egzaminie ósmoklasisty.
Więcej informacji
SKU 9788326740398
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Jan Kulawik, Maria Litwin, Teresa Kulawik
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 785/2/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 264
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chemia Nowej Ery. Szkoła podstawowa klasa 8. Podręcznik. Nowa edycja 2021-2023
Twoja ocena