Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Historia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174377
SKU 9788302174377
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Data Wydania 2018
Nr dop. MEN 882/2/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 224
Format 205 x 295
Nasza cena 31,23 zł Normalna cena 36,75 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik Historia dla klasy 5 szkoły podstawowej w sposób atrakcyjny i przystępny prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do końca epoki średniowiecza.

Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – pomaga uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w dawnych wiekach, a także rozbudza zainteresowanie przeszłością.

Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z prehistorii, starożytności i średniowiecza.

Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. kronik, dokumentów, tekstów religijnych, filozoficznych, literackich). Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.

Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością. Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają najważniejsze pojęcia i terminy historyczne.

Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.

Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.

Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych.

Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.
Więcej informacji
SKU 9788302174377
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Data Wydania 2018
Nr dop. MEN 882/2/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 224
Format 205 x 295
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Historia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena