Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Wielka Przygoda. Szkoła podstawowa klasa 2 część 2. Ćwiczenia. Edukacja matematyczna

W magazynie
SKU
9788326740169
SKU 9788326740169
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Krystyna Sawicka, Ewa Swoboda
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 48
Format 205 x 275
Nasza cena 15,20 zł Normalna cena 16,91 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Ćwiczenia matematyczne z serii „Wielka Przygoda” klasa 2 cz. 2 dają dziecku możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce. Zeszyty ćwiczeń, jako uzupełnienie podręcznika, rozwijają sprawność liczenia, utrwalają rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach, uczą analizowania danych, wykorzystują kreatywność i potencjał każdego ucznia.

- Porządkują wiedzę nieformalną dziecka i kształtują rozumienie pojęć matematycznych dzięki zadaniom, w których uczeń szuka rozwiązań, wykorzystując swoją intuicję oraz zdobyte umiejętności.
- Rozwijają i kształtują wyobraźnię przestrzenną poprzez zadania, w których dziecko ma okazję manipulowania różnymi przedmiotami, badania ich właściwości, eksperymentowania.
- Przygotowują ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz do rozwiązywania zadań z geometrii.
- Pozwalają dziecku dochodzić do rozwiązania różnymi drogami. Pokazują, że opisany w zadaniu problem można rozwiązać na kilka sposobów.
- Kładą nacisk na manualne i rysunkowe metody rozwiązywania zadań tekstowych.
- Uczą argumentowania, kształtują i rozwijają samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w których można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
- Sprawdzają i systematyzują zdobytą wiedzę matematyczną, uczeń dowiaduje się, które zagadnienia już opanował, a które musi jeszcze poćwiczyć (strony Czy to już umiem?).
Więcej informacji
SKU 9788326740169
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Krystyna Sawicka, Ewa Swoboda
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 48
Format 205 x 275
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wielka Przygoda. Szkoła podstawowa klasa 2 część 2. Ćwiczenia. Edukacja matematyczna
Twoja ocena