Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Bliżej Historii 3. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788302162299
SKU 9788302162299
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch, Krzysztof Kowalewski
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 61/3/2016/ZL
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Format 170 x 230
Nasza cena 26,64 zł Normalna cena 29,60 zł
W podręczniku "Bliżej historii" do klasy 3 przedstawiono najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata dotyczące okresu od 1815 do 1918 roku. Język wywodu jest komunikatywny, a sposób prezentowania faktów – przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty.

- Bogaty zestaw map historycznych daje możliwość śledzenia zmian granic, przebiegu działań wojennych oraz zasięgu zjawisk społecznych i gospodarczych opisanych w podręczniku.
- Schematy i taśmy chronologiczne systematyzują i strukturyzują informacje oraz ułatwiają ich zapamiętywanie.
- Teksty źródłowe oraz reprodukcje rycin i dzieł malarskich pozwalają kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi.
- Atrakcyjne infografiki przybliżają wybrane problemy z przeszłości.
- Liczne rysunki i fotografie – w tym rekonstrukcje dawnych strojów, uzbrojenia, budowli i innych obiektów – pozwalają uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i na początku XX wieku.
- Dodatkowe informacje i ciekawostki w sekcjach "A to ciekawe…" oraz "Co nam zostało z tamtych lat…" ubarwiają wykład oraz ukazują związki między przeszłością a teraźniejszością.
- Definicje w "Słowniczkach" wyodrębnionych w ramach jednostek lekcyjnych objaśniają pojęcia historyczne i trudne słowa.
- Sekcje "Pytania i Zapamiętaj", zamieszczone po kolejnych jednostkach lekcyjnych, pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości.
- Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiadomości oraz umożliwiają przygotowanie się do prac klasowych i egzaminu gimnazjalnego.
- Bloki zadań "Sprawdź się!" ułatwiają uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok historycznych.
- Układ treści podręcznika zaprojektowano tak, by uczniowie zdążyli przed egzaminem gimnazjalnym zrealizować cały materiał podstawy programowej nauczania historii.
- Rozdziały problemowe zamieszczone w dziale "Kalejdoskop" historii stanowią ciekawy materiał do wykorzystania w czasie lekcji odbywających się po egzaminie gimnazjalnym.

Podręcznik jest przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w gimnazjum od września 2015 roku.
Więcej informacji
SKU 9788302162299
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch, Krzysztof Kowalewski
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 61/3/2016/ZL
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Format 170 x 230
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bliżej Historii 3. Podręcznik
Twoja ocena