Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

To się czyta! Język polski. Szkoła branżowa I stopnia klasa 2. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788326739491
SKU 9788326739491
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Anna Klimowicz, Joanna Ginter
Data Wydania 2020
Nr dop. MEN 1025/2/2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 312
Nasza cena 45,23 zł Normalna cena 54,50 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych.


Podręcznik:

  • Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.
  • Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji.
  • Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.
  • Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.
  • Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”.
  • Realizuje nowatorski układ treści – tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej – ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi epokami.
  • Został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne kolejnych okresów w historii literatury i kultury.


Z serii "To się czyta" ukazały się następujące publikacje:

Więcej informacji
SKU 9788326739491
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Anna Klimowicz, Joanna Ginter
Data Wydania 2020
Nr dop. MEN 1025/2/2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 312