Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Picasso Krzyżowcy i Afrykańscy Czarownicy. Podręcznik Wiedzy o Kulturze. Szkoły Ponadgimnazjalne

W magazynie
SKU
9788362325535
SKU 9788362325535
Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego
Autor Krzysztof Moraczewski
Data Wydania 2012
Nr dop. MEN 490/2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 264
Format 165 x 230
26,00 zł
Podręcznik wiedzy o kulturze rozpoczyna część teoretyczna, obejmująca m.in. definicję pojęcia kultura, dziedziny i podziały kultur, zjawiska międzykulturowe. Część druga podręcznika dotyczy naszej kultury współczesnej, tej, w której żyjemy i którą powinniśmy próbować zrozumieć. Część trzecia poświęcona jest sztuce XX wieku z naciskiem na sztuki plastyczne i muzykę.
Część I. Co powinno się wiedzieć o kulturze? Wybrane zagadnienia z teorii kultury to spójna i wartka opowieść o tym, czym jest kultura, jak jest zróżnicowana i dlaczego. Czym jest kultura duchowa, społeczna i materialna. Co to są teksty kultury. Jakie są relacje między kulturą, nauką, religią i magią, a także między kulturami narodowymi, regionalnymi i cywilizacjami. To część wyjątkowa i unikalna, która może również służyć pomocą polonistom, chcącym ukazać uczniom źródła ludzkich postaw i poglądów, rozwój społeczeństw różnicujący postrzeganie świata oraz nauczyć, że "inność" nie jest ani lepsza, ani gorsza, jej obecność natomiast wzbogaca myślenie i wiedzę o naturze świata.
Część II. Problemy kulturowe współczesnego świata to część, w której omówione są takie zjawiska, jak: globalizacja, neoliberalizm, anty- i alterglobalizm, kontrkultura, feminizm. Część III. Kultura artystyczna XX wieku to przegląd najważniejszych twórców i ich dzieł w sztuce XX wieku. Ukazuje przeobrażenia w sztukach plastycznych i muzyce, prowadzące do rozwoju nowych sposobów myślenia, prądów i kierunków. Przedstawia reformę teatru w XX wieku oraz X muzę - film i kinematografię.

W podręczniku:
– stopniowe pogłębianie tematu
– pod rozdziałami pytania sprawdzające i zadania dla uczniów
– notki biograficzne i zdjęcia wybitnych postaci
– fotografie obiektów kultury i architektury
– zdjęcia zjawisk i wydarzeń społecznych
Więcej informacji
SKU 9788362325535
Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego
Autor Krzysztof Moraczewski
Data Wydania 2012
Nr dop. MEN 490/2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 264
Format 165 x 230
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Picasso Krzyżowcy i Afrykańscy Czarownicy. Podręcznik Wiedzy o Kulturze. Szkoły Ponadgimnazjalne
Twoja ocena