Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Partie Polityczne w Polsce. Wybrane Zagadnienia

W magazynie
SKU
9788378655435
SKU 9788378655435
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Autor Piotr Uziebło, Marcin M. Wiszowaty, Krzysztof Grajewski, Agnieszka Gajda
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 160
Format 147 x 209
Nasza cena 18,90 zł Normalna cena 21,00 zł
Oddawana do rąk Czytelników monografia jest efektem prowadzonych w 2016 r. badań nad problematyką ugrupowań politycznych podjętych w Katedrze Prawa Konstytucyjnego i Instytucji Politycznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszy rozdział został poświęcony problematyce nabywania i utraty członkostwa w polskich paniach politycznych, a także prawom i obowiązkom ich członków. Kolejne rozdziały dotyczą podstawowych funkcji partii politycznych, tj. funkcji wyborczej oraz funkcji rządzenia.

W rozdziale drugim przedstawiono podstawowe działania podejmowane przez partie polityczne w celu osiągnięcia sukcesu wyborczego.

Z kolei w trzecim rozdziale skoncentrowano się na zagadnieniu funkcjonowania stronnictw politycznych na forum parlamentu. Poddano analizie min. przepisy regulaminów parlamentarnych frakcji oraz projekt instytucjonalizacji opozycji parlamentarnej w postaci tzw. pakietu demokratycznego.

Rozdział czwarty został poświęcony wykonywaniu przez partie polityczne funkcji rządzenia, która jest realizowana poprzez kształtowanie, podejmowanie i egzekwowanie istotnych dla państwa decyzji w drodze przewidzianych prawem procedur.

Ostatni, piąty rozdział traktuje o mechanizmach i instytucjach, którymi posługują się konkurencyjne wobec partii politycznych grupy interesu, w celu artykulacji interesów w politycznym procesie decyzyjnym w państwie.
Więcej informacji
SKU 9788378655435
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Autor Piotr Uziebło, Marcin M. Wiszowaty, Krzysztof Grajewski, Agnieszka Gajda
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 160
Format 147 x 209
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Partie Polityczne w Polsce. Wybrane Zagadnienia
Twoja ocena