Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Pandemic: Upadek Rzymu

W magazynie
SKU
5902650612778
SKU 5902650612778
Wydawnictwo REBEL.PL
Autor Matt Leacock, Paolo Mori
Rok Wydania 2019
Oprawa Pudełko
Nasza cena 104,97 zł Normalna cena 149,95 zł

Liczba graczy: 1 - 5 osób
Przedział wieowy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 - 60 minut
Zawartość pudełka:

- plansza
- 7 pionków
- 7 kart postaci
- 70 kart gry
- 5 znaczników przymierzy
- 6 znaczników fortów
- znacznik tempa najazdów
- znacznik upadku
- instrukcja

Chroń Rzym przed najeźdźcami!

U szczytu swej potęgi Cesarstwo Rzymskie składało się z terytoriów o łącznej powierzchni ponad pięciu milionów kilometrów kwadratowych. W jego granicach żyło ponad sto milionów ludzi, a na przestrzeni wieków jego uczeni doprowadzili do prawdziwych przełomów w dziedzinie inżynierii, architektury, nauki, sztuki i literatury. W V wieku Cesarstwo straciło stabilność i powoli chyliło się ku upadkowi, z którego miało się już nigdy nie podnieść...

Pandemic: Upadek Rzymu to gra kooperacyjna oparta na znanej mechanice. Uczestnicy jednoczą się, by wspólnie pokonać ważne zagrożenie – plemiona germańskie, które najeżdżają Cesarstwo Rzymskie. Wspólnie musicie doprowadzić do ich wyeliminowania lub zawarcia sojuszu, zanim intruzi rozprzestrzenią się po kraju lub opanują Rzym.

Na czym to polega?

Każdy z graczy otrzymuje kartę postaci z unikalną zdolnością, dającą określony bonus podczas rozgrywki.
Na stół wykładana jest mapa Cesarstwa Rzymskiego. Podczas gry w różnych jej obszarach będą się pojawiali barbarzyńcy – naszym zadaniem jest ich eliminowanie.
Podczas swojej tury gracze mogą przemieszczać się po planszy, umacniać pozycje miast, rekrutować legionistów tam, gdzie występuje większe zagrożenie, a także zawierać sojusze z wrogimi plemionami.
Naszym celem jest wyeliminowanie wszystkich pięciu plemion atakujących Rzym. Aby to osiągnąć musimy zawrzeć z danym najeźdźcą przymierze lub całkowicie usunąć jego przedstawicieli z planszy.

Dlaczego pokochasz tę grę?

Choć oparty na mechanizmie znanym z Pandemii, Upadek Rzymu dostarcza zupełnie innych wrażeń. Wprowadzone modyfikacje zasad, spójny styl graficzny oraz dodatkowe elementy sprawiają, że gra ma niepowtarzalny klimat.
Pandemic: Upadek Rzymu to gra w pełni kooperacyjna. Oznacza to, że gracze mają wspólny cel i współpracują, aby go osiągnąć, walcząc przeciwko mechanizmowi gry. Wygrać mogą wyłącznie wszyscy razem.
Oprócz wariantu podstawowego, w instrukcji znajdziemy modyfikacje umożliwiające podniesienie poziomu trudności. Dzięki temu gra pozostaje wyzwaniem nawet po wielu rozegranych partiach.

Więcej informacji
SKU 5902650612778
Wydawnictwo REBEL.PL
Autor Matt Leacock, Paolo Mori
Rok Wydania 2019
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pandemic: Upadek Rzymu
Twoja ocena