Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Ortograffiti. Matematyka. Ćwiczenia. Klasa 7 Część 1. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788378798804
SKU 9788378798804
Wydawnictwo Operon
Autor Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 100
Format 205 x 280
29,70 zł
Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się. Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty.

Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VII.

Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami.

Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów.

Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.
Więcej informacji
SKU 9788378798804
Wydawnictwo Operon
Autor Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 100
Format 205 x 280
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ortograffiti. Matematyka. Ćwiczenia. Klasa 7 Część 1. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena