Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Oblicza epok 2. Język polski. Liceum i technikum. Podręcznik. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony

W magazynie
SKU
9788302211140
SKU 9788302211140
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski, Dariusz Chemperek
Data Wydania 2023
Nr dop. MEN 952/4/2023z1
Oprawa Inna
Ilość stron 374
Nasza cena 49,90 zł Normalna cena 56,70 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Druga część podręcznika do języka polskiego "Oblicza epok" dla uczniów II klasy liceum i technikum. Obejmuje ON dwa działy odpowiadające epokom historyczno-literackim: romantyzm (część dotycząca twórczości Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Norwida) oraz pozytywizm.

"Oblicza epok" to podręcznik, który łączy wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi. Każdą lekcję rozpoczynają komentarze i wyjaśnienia ważnych pojęć, a zadania pod tekstami uczą wnikliwej interpretacji utworów, uwrażliwiają na zawarte w tekstach wartości, pozwalają na rozwój umiejętności retorycznych uczniów, takich jak uzasadnianie opinii, argumentowanie, oraz ułatwiają integrację treści.

Teksty z epoki zestawione są ze współczesnymi kontekstami, w tym z kultury popularnej. Zróżnicowanie środków wyrazu (muzyka, film, teatr, street art i inne) i podobieństwo motywów pokazuje uczniom aktualność tematyki z dawnej literatury.

Elementy graficzne, takie jak schematy czy diagramy, ułatwiają zapamiętywanie informacji, infografiki w atrakcyjny wizualnie sposób przybliżają wybrane zagadnienia, osie czasu pozwalają na wizualizację czasu powstania dzieła, ramki "Wiedzieć więcej" zawierają ciekawostki rozszerzające zawarte informacje, a ramki "O twórcy" przedstawiają dodatkowe informacje biograficzne o autorze dzieła.

Podręcznik zawiera też miniprzewodniki, które systematyzują wiedzę oraz bloki powtórzeniowe. Każdy z nich zawiera schemat przedstawiający najbardziej istotne informacje o utworach z epoki, przypomnienie najważniejszych pojęć oraz zadania otwarte i zamknięte, które sprawdzają, w jakim stopniu uczeń opanował materiał.

Autorzy podręcznika "Oblicza epok" - Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski i Dariusz Chemperek - zadbali nie tylko o to, aby przedstawić uczniom najważniejsze zagadnienia z każdej epoki historyczno-literackiej, ale również o to, aby zaciekawić ich tematem i zachęcić do samodzielnego zgłębiania wiedzy.
Więcej informacji
SKU 9788302211140
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski, Dariusz Chemperek
Data Wydania 2023
Nr dop. MEN 952/4/2023z1
Oprawa Inna
Ilość stron 374