Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Oblicza epok 1. Język polski. Liceum i technikum. Podręcznik. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja 2022-2024

W magazynie
SKU
9788302204210
SKU 9788302204210
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data Wydania 2022
Nr dop. MEN 952/2/2022/z1
Oprawa Miękka
Nasza cena 48,31 zł Normalna cena 53,68 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów tematem i pokazać im powtarzalność motywów i symboli literackich i kulturowych.
Atuty:
Nowa edycja podręczników to przejrzysta, stała struktura prezentowania materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy wymagane na maturze.
Wskazówki jak tworzyć notatkę syntetyzującą, wypowiedź argumentacyjną lub wypowiedź ustną z przykładami, pomocnymi w przygotowaniu do matury od 2023 r.
Testy historycznoliterackie z zadaniami typu maturalnego, pozwalające uczniom powtórzyć materiał i przyzwyczaić się do takiej formy sprawdzania wiedzy.
Jeszcze więcej współczesnych tekstów kultury bliskich uczniom (filmy, komiksy, sztuka uliczna), które ułatwiają zrozumienie treści.
Rozbudowane Miniprzewodniki doskonalą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, kształcą nawyki systematycznego uczenia się i porządkowania wiedzy.
Nauka o przeszłości poprzez odniesienia do współczesności, pomaga uczniom dostrzegać nawiązania do minionych epok we współczesnej kulturze.
Nowoczesny sposób komunikacji pozwala połączyć naukę o epokach minionych z zagadnieniami z życia codziennego uczniów, co wpływa na ich chęć poszerzania wiedzy.
Szeroko zróżnicowane teksty kultury, które pokazują korespondencję motywów literackich na przestrzeni lat, wpływają na zwiększenie umiejętności interpretacyjnych ucznia.
Bogaty wybór poleceń do tekstów pozwala na efektywną pracę z każdym zespołem klasowym. Ich podział oraz kompozycja pokazują, jak pracować z tekstem, i pomagają kształcić umiejętności, niezbędne na maturze.
Kompleksowe powtórzenie oraz elementy porządkujące wiedzę zapewniają utrwalenie i uporządkowanie wiadomości.
Powtórzenia w formie przyjaznej uczniom mapy myśli – graficzne podsumowania najważniejszych informacji zwrócą uwagę uczniów na kluczowe treści.
Sekcja Przypomnij sobie, pomagająca uczniom powtórzyć i utrwalić zagadnienia omawiane w szkole podstawowej.
Oprawa graficzna zaprojektowana w taki sposób, aby sprzyjała zapamiętywaniu – wyeksponowane ramki z kluczowymi informacjami oraz infografiki, które w prosty sposób przedstawiają ważne treści.
Zawartość podręcznika Oblicza epok 1. Język polski. Część 2:
Renesans
Barok
Oświecenie
Wszystkie działy odpowiadają epokom historyczno - literackim. Warto zwrócić uwagę na ramki : Wiedzieć więcej, O twórcy oraz pojęcia kluczowe.
Więcej informacji
SKU 9788302204210
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data Wydania 2022
Nr dop. MEN 952/2/2022/z1
Oprawa Miękka