Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

O nas

Eduarena.pl to Księgarnia Językowo-Edukacyjna, której właścicielem jest EDU-KSIĄŻKA Sp. z o.o.

Działalność firmy została zapoczątkowana w 2007 roku z połączenia trzech dużych firm dystrybucyjnych działających na rynku księgarskim od ponad 20 lat. Jesteśmy największym dystrybutorem wydawnictw Pearson, Hachette FLE Macmillan w Polsce. Oprócz wyżej wymienionych posiadamy w naszej ofercie tytuły wszystkich wydawnictw językowych dostępnych na polskim rynku m.in.: Oxford University Press, Express Publishing, PWN, WSiP, Heinle, Nowa Era, MM Publication, Langenscheidt, Hueber, LektorKlett, Didier, CLE, YDP, Cambridge University Press ELT,  Edgard.

W latach 2010-2015 właścicielem księgarni Eduarena.pl była firma Bookland.net - spółką z kapitałem polskim działająca na polskim rynku książki od 1990 roku. Firma rozpoczęła swą działalność otwierając w Alejach Jerozolimskich w Warszawie pierwszą w Polsce księgarnię językową. W księgarni tej początkowo sprzedawane były wyłącznie materiały do nauki języka angielskiego wydawnictwa Longman, którego Bookland.net był wówczas wyłącznym importerem. Od 2000 roku Bookland.net stopniowo rozszerzał swoją ofertę o pozostałe wydawnictwa językowe polskie i zagraniczne. Dzięki nawiązaniu bezpośredniej współpracy z wiodącymi wydawnictwami edukacyjnymi: WSiP, Nowa Era, GWO, WSzPWN spółka wprowadziła do sprzedaży hurtowej podręczniki do wszystkich przedmiotów szkolnych.

W 2006 roku firma Bookland.net, wspólnie z firmami Omnibus i International House, utworzyła spółkę o nazwie Platforma Dystrybucyjna Edu-Książka. Obecnie Edu-Książka Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów publikacji w Polsce. Centrum dystrybucyjnym jest hurtownia w Błoniu pod Warszawą, gdzie działa magazyn wysokiego składowania. Stamtąd firma organizuje wysyłki do własnych hurtowni oraz do niezależnych dystrybutorów w innych miastach.

W 2010 roku spółka uruchomiła Księgarnię Internetową Eduarena.pl rozwijając w ten sposób sprzedaż on-line podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych wszystkich obecnych w Polsce wydawnictw.

Obecnie Edu-Książka Sp. z.o.o. dysponuje siecią własnych księgarń językowych oraz hurtowni w następujących miastach: Bielsku-Białej, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Gliwicach, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie oraz Warszawie.

Głównym celem firmy Edu-Książka Sp. z o.o. jest zapewnienie sprawnego dostępu do możliwie tanich podręczników oraz maksymalnie szerokiej gamy materiałów edukacyjnych dla swoich klientów.