Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Szkoła ponadgimnazjalna. Język polski. Część 1.2. Zakres podstawowy i rozszerzony

W magazynie
SKU
9788302146855
SKU 9788302146855
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data Wydania 2015
Nr dop. MEN 703/2/2015/z1
Oprawa Miękka
Nasza cena 30,25 zł Normalna cena 36,90 zł

Podręcznik Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka część 2 dla klasy 1został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie, w ramach których zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność – przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy „Umiem więcej” zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami. Podręcznik wieloletni. Dostosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.


Podręczniki z tej samej serii:

Nowe Zrozumieć Tekst - Zrozumieć Człowieka 2.1 - Klasa 2 Część 1

Nowe Zrozumieć Tekst - Zrozumieć Człowieka 3 - Klasa 3

Więcej informacji
SKU 9788302146855
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data Wydania 2015
Nr dop. MEN 703/2/2015/z1
Oprawa Miękka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Szkoła ponadgimnazjalna. Język polski. Część 1.2. Zakres podstawowy i rozszerzony
Twoja ocena