Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Niepoważne Wierszyki do Utrwalania Wymowy i Pisowni Głosek: ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż

W magazynie
SKU
9788378508236
SKU 9788378508236
Wydawnictwo Impuls
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 72
Format 160 x 235
Nasza cena 8,49 zł Normalna cena 10,00 zł
Niepoważne wierszyki są trzecią częścią cyklu wierszyków utrwalających wymowę i zapis polskich głosek. Powstały one na potrzeby ćwiczeń wymowy oraz zapisu (profilaktyki i terapii) głosek dentalizowanych, sprawiających dzieciom najwięcej trudności. Zostały one przyjęte bardzo dobrze przez dzieci, ponieważ są bliskie ich wyobraźni. Korzystają też ze skarbca współczesnej wiedzy logopedycznej, udostępniając ją dziecku w sposób możliwie najbardziej przystępny. Wyróżnia je czystość fonetyczna, czyli taki dobór materiału, który pozwala dziecku skupić się na ćwiczonej głosce, bez zmagania się z kilkoma trudnymi głoskami jednocześnie.

Z tego względu nadają się do ćwiczeń od pierwszego zetknięcia z głoską. Autorka rekomenduje wykorzystanie również pierwszych dwóch części cyklu, zgodnie bowiem z nowymi odkryciami w dziedzinie czytania dziecko powinno od początku mieć kontakt ze wszystkimi literami alfabetu. Wierszyki z powodzeniem można wykorzystywać dla dzieci dwujęzycznych, w wierszach zawarto bowiem wszystkie pozycje głoski (na początku, w środku i na końcu wyrazu przy głoskach bezdźwięcznych) i wszystkie możliwości jej zapisu. Wierszyki te wzbogacają również słownictwo.
Więcej informacji
SKU 9788378508236
Wydawnictwo Impuls
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Ilość stron 72
Format 160 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Niepoważne Wierszyki do Utrwalania Wymowy i Pisowni Głosek: ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż
Twoja ocena