Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Ekonomiczny Słownik Polsko-Rosyjsko-Ukraiński. Wprowadzenie do Terminologii

W magazynie
SKU
9788301204426
SKU 9788301204426
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Ewa Szymanik, Aliaksandra Navasiad, Dmytro Makovskyi
Data Wydania 2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 130
Format 165 x 235
49,00 zł
Ekonomiczny słownik polsko-rosyjsko-ukraiński został przygotowany z myślą o rosyjsko- i ukraińskojęzycznych studentach I roku oraz osobach przygotowujących się do studiów ekonomicznych na polskich uczelniach.

Podstawę słownika stanowią wyrażenia i terminy z dziedziny mikro- i makroekonomii, z którymi studenci spotkają się na zajęciach i w podręcznikach. Rozszerzono go też o wiele słów z dziedziny matematyki, finansów i handlu zagranicznego. Publikacja może być więc wykorzystywana także przez studentów kierunków takich jak: zarządzanie, administracja, socjologia, towaroznawstwo czy prawo oraz pracowników firm eksportowo-importowych.

Zawarte w książce słowa i wyrażenia mają podane swoje tłumaczenia wyłącznie w znaczeniu ekonomicznym, bez rozszerzenia o inne, spotykane w codziennym użytkowaniu. Ponieważ niektóre wyrażenia nie mają swoich dokładnych odpowiedników w języku rosyjskim czy ukraińskim, zostały przetłumaczone po raz pierwszy. W takich przypadkach autorzy uzupełnili hasła o wyjaśnienie znaczenia danego pojęcia, by ułatwić jego poszukiwanie na stronach internetowych, które są często wykorzystywane podczas nauki.
Więcej informacji
SKU 9788301204426
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Ewa Szymanik, Aliaksandra Navasiad, Dmytro Makovskyi
Data Wydania 2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 130
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ekonomiczny Słownik Polsko-Rosyjsko-Ukraiński. Wprowadzenie do Terminologii
Twoja ocena