Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Helico Aux Pays Des Jouets Nouvelle Edition. Podręcznik + CD

W magazynie
SKU
9788393511686
SKU 9788393511686
Wydawnictwo Eli
Autor Rita Bossus, Electre Vincent
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 50
Format 210 x 297
47,90 zł

Helico aux pays des jouets to wstępny kurs języka francuskiego dla 5-7-latków, którego celem jest oswojenie dziecka z podstawowym słownictwem, zwrotami i fonetyką francuską oraz przygotowanie do właściwej nauki języka z kursem Héeico et ses copains lub innym dowolnym podręcznikiem.

 

Kurs opiera się na tzw. polisensorycznej metodzie uczenia, która sprzyja poznawaniu języka w sposób naturalny i bezstresowy dzięki zaangażowaniu w proces poznawczy wielu zmysłów dziecka jednocześnie. Proponowane w książce formy aktywności dziecięcej, skupiające się na słuchaniu i wspólnym śpiewaniu piosenek, kolorowaniu, rysowaniu, wycinaniu i przyklejaniu naklejek, oraz rozwiązywaniu prostych zadań logicznych, umożliwiają odbiór języka w sposób wielokanałowy oraz stymulujący różne formy inteligencji u dziecka.

Kurs, osadzony jest w bliskiej każdemu dziecku tematyce świata zabawek oraz typowych okresów i świąt takich jak Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Bohaterem książki jest sympatyczny miś Helico, który zabiera dzieci magicznym helikopterem w podróż na planetę zabawek, by tam, wspólnie bawiąc się, poznawać język francuski.

 

Struktura: książka składa się czternastu rozdziałów cztero- lub dwustronicowych, z których dziesięć otwiera piosenka nawiązująca do tematu lekcji. Załączona płyta CD audio zawiera łącznie 41 nagrań, w tym 10 piosenek w wersji śpiewanej oraz instrumentalnej, a także krótkie ćwiczenia na rozumienie ze słuchu. Przeznaczone do samodzielnego wycięcia i przyklejenia naklejki z rysunkami oraz prostymi wyrazami zapewniają aktywną formę nauki połączonej z zabawą.

Dwujęzyczne polecenia: Książka oprócz krótkich poleceń w języku francuskim, zawiera również bardziej rozbudowane polecenia języku polskim ułatwiające zrozumienie poszczególnych aktywności i zadań bez konieczności zaglądania do przewodnika metodycznego. Polecenia w języku polskim to także ułatwienie dla osób nie znających języka francuskiego w stopniu umożliwiającym samodzielne korzystanie z książki. Dzięki nim, w sytuacji, gdy dziecko uczestniczy w zajęciach językowych prowadzonych przez nauczyciela lub lektora, rodzic, bez względu na ewentualną nieznajomość języka francuskiego, ma możliwość zapoznania się z charakterem poszczególnych form aktywności i udzielenia dziecku pomocy w wykonaniu wybranych ćwiczeń, mając jednocześnie wgląd w specyfikę podręcznika.

Sposoby pełnego wykorzystania kursu wraz kompletnymi scenariuszami zajęć zaprezentowane zostały w dodatkowym przewodniku metodycznym dla rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji
SKU 9788393511686
Wydawnictwo Eli
Autor Rita Bossus, Electre Vincent
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 50
Format 210 x 297
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Helico Aux Pays Des Jouets Nouvelle Edition. Podręcznik + CD
Twoja ocena