Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Nowy Słownik Duży Angielsko-Polsko-Angielski

W magazynie
SKU
9788380636392
SKU 9788380636392
Wydawnictwo PONS
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 1052
Format 120 x 190
Nasza cena 52,43 zł Normalna cena 69,90 zł
Nowy duży słownik angielsko-polski, polsko-angielski PONS, zawierający 130 000 haseł i zwrotów oraz 150 00 pojęć łącznie ze słownikiem online, to największa baza słownictwa angielskiego, dostępna w ofercie PONS. Słownik jest więc nieodzowną pomocą zarówno dla osób uczących się angielskiego, jak i osób pracujących z językiem na co dzień w pracy zawodowej – w tym dla tłumaczy języka angielskiego.

Słownik został poszerzony o nowe hasła, a dotychczasowa baza słownictwa została zweryfikowana, a pojęcia poszerzone o nowe przykłady.

W słowniku dla rozróżnienia częstotliwości używania poszczególnych słów w codziennym języku zastosowano wyróżnienie najpopularniejszych haseł. Dzięki temu początkujący użytkownicy słownika mogą skupić się na budowaniu znajomości podstawowego glosariusza, co ułatwia naukę języka.

By ułatwić uczącym się prawidłową wymowę, część angielsko-polska słownika zawiera transkrypcję fonetyczną wyrazów hasłowych. Słownik zawiera jeszcze wiele innych udogodnień, jak choćby podawanie przykładu użycia wyrazów - zarówno w hasłach prostych, jak i złożonych, mogą zostać podane przykłady użycia wyrazów. Aby je łatwiej odnaleźć, zostały oznaczone wytłuszczonym drukiem.

Jeżeli w języku angielskim nie istnieje ścisły odpowiednik danego wyrazu, do słownika zostały wprowadzone wyjaśnienia, służące doprecyzowaniu podanego tłumaczenia.

Ważną częścią słownika są liczne porady – dotyczą zarówno aspektów gramatycznych, ale i z dziedziny słownictwa, a także kulturoznawstwa. Warto np. zapamiętać, Bank holidays to dni ustawowo wolne od pracy w Wielkiej Brytanii. Ich zwyczajowa nazwa wywodzi się stąd, że początkowo były to dni, które główny bank angielski – Bank of England – traktował jako święta.
Więcej informacji
SKU 9788380636392
Wydawnictwo PONS
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 1052
Format 120 x 190