Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Mombasa. Gra Planszowa Edycja Polska

W magazynie
SKU
5908445421419
SKU 5908445421419
Wydawnictwo Lacerta
Rok Wydania 2016
Oprawa Inna
169,00 zł
Poczuj ducha rywalizacji rodem z epoki kompanii handlowych!
 
W grze Mombasa wcielasz się w inwestora kupującego udziały kompanii handlowych, zlokalizowanych w czterech afrykańskich miastach: Mombasa, Cape Town, Saint-Louis i Kair. Twoim celem będzie rozbudowa sieci faktorii handlowych tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.
 
Kompanie handlowe były spółkami tworzonymi w celu eksploracji nowych terytoriów, handlu z nimi i ich kolonizacji. Ich działalność nierozerwalnie łączy się z mrocznym rozdziałem historii ludzkości – światową kolonizacją. Okres ten, trwający od mniej więcej XV wieku do połowy XX wieku, powiązany jest z wyzyskiem i niewolnictwem.
 
Pomimo że fabuła gry jest osadzona w tym czasie, Mombasa nie jest symulacją historyczną. To gra strategiczna, z naciskiem na ekonomię, która luźno nawiązuje do historycznych wydarzeń i umieszcza je w fikcyjnej oprawie. Wyzysk Afryki i jej mieszkańców nie jest w żaden sposób przedstawiony w grze.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii tego okresu, polecamy lekturę książki: History of Modern Africa: 1800 to the Present Richarda J. Reida z serii Blackwell Concise History of the Modern World.
 
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 75 - 150 minut
Więcej informacji
SKU 5908445421419
Wydawnictwo Lacerta
Rok Wydania 2016
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Mombasa. Gra Planszowa Edycja Polska
Twoja ocena