Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Matematyka wokół nas. Szkoła podstawowa klasa 8. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie 2021

W magazynie
SKU
9788302195877
SKU 9788302195877
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Praca zbiorowa
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Nasza cena 7,09 zł Normalna cena 7,98 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Publikacja jest ściśle skorelowana z podręcznikiem Matematyka wokół nas. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8

Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności, wyćwiczenie nowych umiejętności oraz doskonalenie sprawności rachunkowej.

Treść wielu zadań odnosi się do codziennego życia. Obejmuje takie tematy, jak: sport, internet, zakupy, elektronika czy rzeczywistość szkolna. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się jej uczą i jak zdobytą wiedzy wykorzystają w życiu.

Zeszyt ćwiczeń sprawdzi się podczas pracy zarówno na lekcji, jak i w domu – jako forma pracy domowej. Pod każdym zadaniem znajduje się miejsce na zapisanie pełnego rozwiązania, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość zweryfikowania poprawności obliczeń i toku rozumowania ucznia.

Zadania w zeszycie ćwiczeń zostały podzielone na 8 działów tematycznych, a każdy dział – na tematy. W każdym z nich znajduje się średnio 3–11 zadań różnego typu: zamknięte, otwarte, z luką oraz Prawda-Fałsz. Zadania ułożono ze wzrastającym stopniem trudności. Uczeń płynnie przechodzi do zadań trudniejszych. Na zakończenie każdego działu I–V (przed powtórzeniem) jest umieszczony zestaw Zadania sprawdzające – są to zadania na wzór zadań z arkusza egzaminacyjnego.

Dodatkowo w zeszycie ćwiczeń znajduje się Powtórzenie umożliwiające całościowe przypomnienie i utrwalenie materiału przed egzaminem ósmoklasisty. Składa się z 6 działów. Ostatni z nich to zestaw zadań powtórzeniowych, który może posłużyć jako próbny arkusz egzaminacyjny.
Więcej informacji
SKU 9788302195877
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Praca zbiorowa
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Komunikat specjalny sap_synch
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Matematyka wokół nas. Szkoła podstawowa klasa 8. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie 2021
Twoja ocena