Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174629
SKU 9788302174629
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska
Data Wydania 2018
Nr dop. MEN 832/5/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 334
Format 170 x 245
Nasza cena 32,61 zł Normalna cena 39,30 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik składa się z dziewięciu działów i można wyróżnić w nim trzy części.

W pierwszej, obejmującej działy 1–5, pojawiają się nowe pojęcia i obiekty matematyczne, m.in. pierwiastki, twierdzenie Pitagorasa, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Zagadnienia te domykają zakres wiedzy wymaganej podczas egzaminu ósmoklasisty.

Część druga to dział 6, czyli powtórzenie. Pozwala ono podsumować wiadomości i umiejętności zdobyte w klasach 4–8. Każdy temat rozpoczyna się od przypomnienia najważniejszych wiadomości oraz rozwiązanych przykładów, po których następuje zestaw zadań zamkniętych i otwartych. Wśród zadań zamkniętych występują takie typy zadań, które mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty: prawda/fałsz, zadania na uzasadnienie, wielokrotnego wyboru. Dział jest zakończony zestawem różnorodnych zadań opartych na materiale poznanym w klasach 4–8.

Trzecia część podręcznika czyli działy 7–9, uwzględnia zagadnienia, takie jak wiadomości o: liczbie π, symetrii osiowej i środkowej, symetralnej odcinka i dwusiecznej kąta, zaawansowanych metodach zliczania (reguły dodawania i mnożenia). Znajomość tych treści nie jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i dlatego mogą one być omawiane już po nim.

Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do ćwiczeń i zadań.

Na marginesach podręcznika zamieszczono wybrane pojęcia matematyczne w języku angielskim, a na końcu – indeks polsko-angielski. Dzięki temu uczeń poznaje fachowe terminy w języku obcym, którego uczy się już wiele lat.

W wybranych miejscach zamieszczono ramki Sprawdź w internecie, które zachęcają do poszukania dodatkowych informacji w internecie. W ten sposób uczeń bardziej angażuje się zrozumienie zagadnienia i jednocześnie pogłębia wiedzę zdobytą na lekcji.

W podręczniku znajdują się infografiki, które w atrakcyjny sposób prezentują treści matematyczne, ułatwiając ich zrozumienie czy zapamiętanie.
Więcej informacji
SKU 9788302174629
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska
Data Wydania 2018
Nr dop. MEN 832/5/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 334
Format 170 x 245
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Matematyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena