Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Matematyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302168611
SKU 9788302168611
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 832/2/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 336
Nasza cena 35,37 zł Normalna cena 39,30 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik jest podzielony na siedem rozdziałów tematycznych, a każdy z nich zbudowany jest z kilku tematów.

Każdy rozdział rozpoczyna strona wprowadzająca, opisująca praktyczne zastosowania matematyki, oraz blok "Czy pamiętasz?", który zawiera zadania przygotowujące do realizacji materiału z danego rozdziału i obejmuje treści poznane przez uczniów w poprzednich klasach.

Na początku tematu podano cele lekcji, aby uczniowie wiedzieli, czego się nauczą, a także co powinni umieć po omówieniu materiału. Następnie wprowadzane są zagadnienia matematyczne. Tutaj obok ważnych informacji teoretycznych zamieszczono przykłady, czyli wzorcowo rozwiązane zadania wraz z komentarzami, i ćwiczenia do samodzielnego wykonania przez uczniów, analogiczne do przykładów. Potem następuje blok z dużą liczbą zadań ułożonych zgodnie ze wzrastającym stopniem trudności. Każdy temat kończy się sekcją "Czy już potrafisz?" zawierającą pięć sprawdzających wiedzę zadań zamkniętych i otwartych. Na końcu rozdziału znajduje się jego podsumowanie, składające się z pytań sprawdzających wiedzę teoretyczną oraz zestawu zadań zamkniętych i otwartych. Publikację zamykają odpowiedzi do ćwiczeń i zadań.

Na marginesach podręcznika zamieszczono wybrane pojęcia matematyczne w języku angielskim, a na końcu – słowniczek polsko-angielski. Dzięki temu uczeń poznaje fachowe terminy w języku obcym, którego uczy się już wiele lat.

W wybranych miejscach wprowadzono ramki "Sprawdź w internecie", które zachęcają do poszukiwania dodatkowych informacji. W ten sposób uczeń bardziej angażuje się w zrozumienie zagadnienia i jednocześnie pogłębia wiedzę zdobytą na lekcji.

W podręczniku znajdują się też infografiki, które w atrakcyjny sposób prezentują treści matematyczne i ułatwiają ich zrozumienie oraz zapamiętanie.
Więcej informacji
SKU 9788302168611
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 832/2/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 336
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Matematyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena