Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Mały Książę. Gra Planszowa

Brak w magazynie
SKU
3770002176078
SKU 3770002176078
Wydawnictwo REBEL.PL
Rok Wydania 2013
Oprawa Pudełko
Format 160 x 230
Nasza cena 61,56 zł Normalna cena 79,95 zł
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: około 25 minut

Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego!

W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.

Na koniec gry każda planeta będzie oceniana przez jej mieszkańców. Latarnik oceni ją wysoko, gdy będzie oświetlona dużą ilością latarni, Mały Książe najbardziej cenił ją będzie, jeśli znajdzie się na niej dużo pudełek i owieczek w różnych kolorach. Geograf przydzieli dodatkowe noty za każdy kafelek bez wulkanu, a Ogrodnik najszczęśliwszy będzie, gdy znajdzie się na niej przynajmniej jeden, ale najlepiej dwa baobaby, które będzie mógł pielęgnować.

Tworząc planetę należy być jednak uważnym! Gdy na dowolnych kafelkach pojawią się trzy baobaby, to kafelki te zostają obrócone i nie przyniosą żadnych korzyści! Planeta z uwagi na to, że jest malutka, nie może pomieścić takiej ilości drzew. Dużym zagrożeniem są także wulkany - gracz mający ich najwięcej na koniec gry utraci cenne punkty zwycięstwa, należy się więc ich wystrzegać.

W każdej rundzie Pierwszy Gracz wybiera, którą część planety chce stworzyć (środek, krawędź opadającą, krawędź wznoszącą, czy wybrać postać) i odsłania tyle kafelków ilu graczy bierze udział w zabawie. Pierwszy Gracz wybiera jeden z kafelków i wyznacza kolejnego gracza, który wybiera jeden z pozostałych kafelków. Następnie on również wyznacza kolejnego gracza i tak do momentu aż każdy wybierze po jednym kaflu. Ostatni wybierający gracz, z racji tego, że wybór miał niewielki, na otarcie łez rozpoczynał będzie kolejną rundę mając największy wybór kafelków i decyzję, którą część planety tworzyć.
Więcej informacji
SKU 3770002176078
Wydawnictwo REBEL.PL
Rok Wydania 2013
Oprawa Pudełko
Format 160 x 230
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Mały Książę. Gra Planszowa
Twoja ocena